Mężczyzna prowadził samochód z piwem w dłoni. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli, ile miał promili

Mężczyzna prowadził samochód z piwem w dłoni. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli, ile miał promili Źródło: youtube.com/Obywatelo Na Drodze

Mężczyzna zdecydował się na bardzo nierozsądny i niebezpieczny krok - prowadził pojazd, a w jednej ręce trzymał piwo. Szybko zwrócił na siebie uwagę policji. Funkcjonariusza zatrzymali go do kontroli, a zobaczyli wynik badania alkomatem, oniemieli. Nie spodziewali się takiego wyniku.

Mężczyzna z Gdańska postanowił zaryzykować i kierować samochód z otwartą puszką piwa w ręce. Przejeżdżał akurat ulica Kartuską, na której odbywała się rutynowa kontrola policji. Mundurowi od razu spostrzegli auto, a w środku napój alkoholowy. Postanowili zatrzymać pojazd by sprawdzić, czy kierowca jest trzeźwy. Nie mogli przewidzieć takiego wyniku, jaki pokazał alkomat.

Mężczyzna zaskoczył policjantów na rutynowej kontroli

Funkcjonariusze od pierwszej chwili wiedzieli, że mężczyzna prawdopodobnie nie jest trzeźwy. Gdy auto zatrzymało się do kontroli mieli coraz mniej wątpliwości.

-  W pewnym momencie na punkt kontroli podjechał kierowca BMW. Obok mężczyzny stało otwarte piwo. Kolejna pusta puszka leżała na siedzeniu. Policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu - opowiedziała aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Przyszło kolej na badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dla policjantów było wiadome, że kierowca zdecydowanie nie jest trzeźwy, nie przypuszczali jednak, że alkomat pokaże aż tak dużą ilość promili. Według urządzenia mężczyzna miał aż 3 promile. Sam zatrzymany do kontroli nie ukrywał, że faktycznie przed wyruszeniem w drogę wypił... 15 piw. To jednak nie koniec jego przewinień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pijany kierowca miał o wiele więcej na sumieniu. Lista jego przewinień jest długa

Szczere wyznanie kierowcy sprawiło, że mundurowi postanowili bliżej przyjrzeć się jego dokumentom. Wyniki dalszego sprawdzania okazały się szokujące nawet dla nich.

- Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych tożsamości kierowcy, policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał go od 2009 do 2021 roku. 50-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu - powiedziała aspirant Kamińska.

Nierozważny mężczyzna naraził na niebezpieczeństwo siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Mimo to liczył, że jazda z 3 promilami alkoholu we krwi ujdzie mu płazem, na szczęście jednak czujni policjanci od razu wychwycili BMW. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna prawdopodobnie odpowie przed sądem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Tak szaleją córki Kaczyńskiej, do sieci trafiły zdjęcia. Oniemiejecie, gdy zobaczycie foto z 4:30 nad ranem
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  6. Przełomowe wieści ws. ojca dzieci Anny Przybylskiej. To wszystko działo się na oczach jej syna

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News