Mężczyzna zarobił ponad 31 miliardów złotych. Wszystko dlatego, że urosły mu piersi

Mężczyzna zarobił ponad 31 miliardów złotych. Wszystko dlatego, że urosły mu piersi

Mężczyzna może pochwalić się tym, że ma na koncie ponad 31 miliardów złotych. Droga do ich posiadania była jednak wyścielona wstydem i codziennym wytykaniem palcami. Ci, którzy poznali bliżej historię tego człowieka, naprawdę mu współczują.

Mężczyzna musiał przez lata znosić upokorzenia i szykany z powodu swoich piersi. Codzienne spojrzenia ciekawskich osób doprowadzały go do białej gorączki. Postanowił działać i tym sposobem jego konto wręcz opływa w fortunę.

Jeszcze jako chłopcu zaczęły mu rosnąć piersi

Mały, 10-letni chłopiec, Nicholas Murray, wraz z rodzicami zaliczał wiele wizyt u różnych specjalistów - neurologów, psychologów, psychiatrów. W końcu wykryto u niego spektrum zaburzeń autystycznych. Lekarz psychiatrii, który się nim opiekował, przepisał mu lek o nazwie Risperdal. Jest zalecany pacjentom zmagającym się głównie ze schizofrenią czy chorobą afektywną dwubiegunową. Sytuacja zaczęła się poprawiać, lecz do czasu.

Po pewnym czasie zarówno nastolatek, jak i jego rodzice zauważyli, że zaczęły mu rosnąć piersi. Często bywa tak, że w okresie dojrzewania pojawia się u chłopców ginekomastia, lecz choroba wcale nie była skutkiem dorastania. Wszystko przez leki, jakie zażywał. 26-letni Nicholas Murray postanowił pozwać firmę Johnson&Johnson, która odpowiadała za produkcję leku. Jeszcze 4 lata temu sąd przyznał mu 1,75 mln dolarów za to, że firma nie informowała o skutkach ubocznych brania specyfiku.

Sąd orzekł, że mężczyzna powinien dostać 8 mld dolarów odszkodowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sąd orzekł, że Johnson&Johnson nie publikowała ostrzeżeń o skutkach ubocznych, które jak widać miały ogromny wpływ na rozwój młodego organizmu. Światowa firma zdecydowała się na apelację i ostatecznie w lutym 2018 roku podtrzymano wyrok wypłaty odszkodowania, lecz kwota należna Nicholasowi zmniejszyła się do 680 tys. dolarów. To jednak jeszcze nie koniec sprawy.

Sąd w Filadelfii zadecydował, że Murray powinien otrzymać 8 mld dolarów odszkodowania - taka kwota w przeliczeniu na złotówki to ponad 31 mld złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

- Ten sąd, podobnie jak sądy w innych sporach sądowych, ponownie nałożył odszkodowanie o charakterze karnym na korporację, która ceniła zyski bardziej niż bezpieczeństwo i dobro pacjentów. Firma Johnson&Johnson wybrała miliardy dolarów zamiast dobro dzieci - mówili dziennikarzom prawnicy Nicholasa, Tom Kline i Jason Itkin.

Firma oczywiście nie zgadza się z takim wyrokiem, ponieważ odszkodowanie mocno przewyższa poprzednie, zasądzone kwoty. Przedstawiciele Johnson&Johnson stwierdzili, że jest "rażąco nieproporcjonalne w porównaniu do wstępnego odszkodowania w tej sprawie". Chłopak jednak przeszedł wiele lat szykan i wyśmiewania ze strony zarówno rówieśników, jak i obcych ludzi na ulicy. Choć jego konto opływa w miliony, w jego pamięci wciąż pozostał cały ból i wstyd, które musiał znosić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Została zgwałcona przez brata, gdy miała 14 lat. Ostateczny cios wymierzyli jej jednak rodzice
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

Źródło: Wprost

Następny artykuł