Mężczyzna na żywo transmituje, jak umiera. Powód jego decyzji wywołał ogólnokrajowe oburzenie

Mężczyzna na żywo transmituje, jak umiera. Powód jego decyzji wywołał ogólnokrajowe oburzenie Źródło: Screen Twitter BFMTV

Mężczyzna zdecydował się na transmitowanie na żywo tego, jak odchodzi z tego świata. Od wczoraj odmawia jedzenia, picia oraz przyjmowania leków. Posunął się do takiego kroku z powodu, który zszokował internautów na całym świecie. Jego postawa wywołuje oburzenie.

Mężczyzna transmituje na żywo swoją śmierć w mediach społecznościowych. Jest nieuleczalnie chory, a od wczoraj odmawia przyjmowania jedzenia, picia oraz zażywania leków. Postanowił wytłumaczyć swoją szokującą decyzję całemu światu. Powód jego działań wywołał duże oburzenie. 

Mężczyzna transmituje na żywo, jak umiera, szokujący powód

Alain Cocq to 57-letni mężczyzna, który cierpi na nieuleczalną chorobę powodującą zlepienie się jego tętnic. Jego schorzenie powoduje ogromny ból fizyczny, dlatego mężczyzna zwrócił się do prezydenta Francji z prośbą o zgodę na eutanazję. Jako że jest to nielegalne, prezydent nie wyraził zgody. Ciężko chory mężczyzna postanowił więc, że będzie transmitował na żywo, jak umiera. Wyjaśnił również, co chce w ten sposób przekazać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Chcę podkreślić - znalazłem się w sytuacji, gdy mam w pełni świadomy umysł, jestem przykuty do mojego dysfunkcyjnego ciała, okaleczony przez ból - pisał Alain Cocq w swoim liście do prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Mężczyzna przekonywał, że to dla niego jedyny sposób na odejście z godnością oraz skrócenie nieprawdopodobnego cierpienia. Nie jest on w stanie funkcjonować czy samodzielnie wykonywać jakiekolwiek czynności, włączając w to jedzenie czy wypróżnianie. W dodatku nieustannie zmaga się z ogromnym bólem. 

Prezydent Macron przyznał, że jest poruszony prośbą mężczyzny oraz podziwia jego wolę walki w walce chorobą. Mimo wszystko nie wyraził zgody na eutanazję, tłumacząc, że nie może stanąć ponad prawem. W rozmowie z CNN Cocq przyznał, że spodziewał się takiej decyzji. Od wczoraj postanowił odmówić przyjmowania leków, jedzenia oraz picia. Przyzewiduje, że w ciągu najbliższych dni spodziewa się czuć ból, jakiego nie czuł nigdy. Swoje odejście zaczął również transmitować na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

- Nie robię tego, by zaspokoić podglądaczy. Chcę w ten sposób poinformować ludzi o czymś, co wszyscy doskonale znamy, ale odmawiamy rozmowy o tym - o bólu (...) Zdecydowałem się pokazać ból. Podstawą demokracji jest wolny wybór. Śmierć powinna być demokratyczna - przekazał w rozmowie z CNN. Serwis YouTube zablokował choremu nadawania relacji. Z relacji CNN wynika, że na ten moment nie wiadomo, czy władze planują zainterweniować w tej sprawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uczestniczka "Taniec z gwiazdami" otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Tragedia tuż przed występem
  2. Wszystko zacznie się już niebawem. Lepiej się przygotować, żywioł uderzy z wielką siłą
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Jej zjedzenie mogło skończyć się koszmarem. Ważny komunikat GIS, natychmiastowa reakcja Lidla i Biedronki

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News