Tragiczny finał poszukiwań. Po kilku dniach z wody wyłowiono ciało

Tragiczny finał poszukiwań. Po kilku dniach z wody wyłowiono ciało Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Mężczyzna kilka dni temu przepadł bez śladu, znaleziono jedynie jego rzeczy osobiste pozostawione razem w jednym miejscu. Policjanci poszukiwali zaginionego dzień i noc, strażacy oraz lokalni mieszkańcy wspomagali ich w pracy. Niestety, przykry finał nadszedł bardzo szybko.

Mężczyzna został znaleziony przez  przypadek. Pomimo kilkudniowych poszukiwań w rzece i jej okolicach, nie natrafiono na ciało. Wczoraj popołudniu operator elektrowni dojrzał zwłoki unoszące się na wodzie.

Z Dunajca wyciągnięto ciało zaginionego

Operator, który 3 lipca oglądał nagrania z kamer, nagle zauważył na wodzie coś dużego i podejrzanego. Mężczyzna pracował w elektrowni wodnej w Świniarsku w województwie małopolskim i dostrzegł, że przy wlocie do turbin znajduje się coś, co przypomina ludzkie ciało. Zwłoki unosiły się na Dunajcu, zostały zatrzymane przez kraty przy wlocie do turbin.

Po godzinie 18:00 na miejscu pojawili się strażacy z PSP z Nowego Sącza i OSP z Podrzecza. Przyjechali także policjanci, prokurator i lekarz, który miał potwierdzić zgon. Kiedy ciało wyciągnięto z wody, twarz topielca okazała się być dziwnie znajoma strażakom z OSP Czerniec. Okazało się, że to poszukiwany od 28 czerwca ich kolega Zenon.

Mężczyzna poszedł na ryby, nikt więcej go nie widział

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

32-latek wyszedł z domu 28 czerwca, powiedział rodzinie, że idzie na ryby. Kiedy nie wrócił do późnego wieczora, wszczęto poszukiwania. Nie było z nim żadnego kontaktu, a rodzina rozpaczała z niepewności. Na tzw. plaży nad Dunajcem w Łącku natrafiono na jego obrania oraz plecak, w którym znajdowały się dokumenty i telefon. Chociaż przez te dni przeczesywano brzegi i sprawdzano nurt rzeki, po zaginionym nie było ani śladu. Nie wiadomo, czy 32-latek poszedł popływać, czy też doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ z samego rana opublikowało wstrząsające nagranie. Wielu Polaków może złapać się za głowy
2. Tragiczna wiadomość obiegła media. 13-latek zginął na oczach swojej rodziny

- Niestety potwierdziły się informacje że ciało odnalezione w Świniarsku to nasz kolega druh Zenon Czech. W imieniu rodziny, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerńcu, przyjaciół i kolegów dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie podczas poszukiwań. Cześć Jego Pamięci! - pożegnali 32-latka koledzy z OSP Czerniec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosty sposób na odstraszenie much z domu. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa składniki
  2. Potworny nokaut na gali boksu. Nieprzytomny zawodnik aż wypadł za liny (WIDEO)
  3. Pan młody podczas ślubu nagle wybiegł z kościoła. Kilka sekund później prawda wyszła na jaw, goście nie mogli uwierzyć
  4. Maryla Rodowicz potwierdza smutne wieści. Dramatyczna sytuacja gwiazdy
  5. Michał Wiśniewski przekazał radosną nowinę. Fani ślą gratulacje, nikt się nie spodziewał
  6. Małgorzata Trzaskowska przekazała przełomową decyzję. Będzie ciosem dla Agaty Dudy?

Źródło: Gazeta Krakowska

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News