Niepokojące doniesienia ze szpitala ws. rannego Łukasza, który kłem narwala obezwładnił zamachowca

Niepokojące doniesienia ze szpitala ws. rannego Łukasza, który kłem narwala obezwładnił zamachowca Źródło: youtube.com/ ZMIANY na ZIEMI

Mężczyzna z Polski, który odpowiadał za obezwładnienie nożownika z Londynu nadal leży w szpitalu. Przypomnijmy, że pan Łukasz - polski imigrant w Londynie z narażeniem własnego życia i kłem narwala w ręku pomógł w pacyfikacji niebezpiecznego mieszkańca stolicy Wielkiej Brytanii, który zabił dwie osoby. O tym, jak się czuje polski bohater, opowiedział jeden z jego przyjaciół. Te doniesienia są dość niepokojące.

Mężczyzna, który z nożem w ręku sterroryzował Londyn i zabił dwie osoby, został obezwładniony przez Polaka, który za pomocą nietypowej broni, jaką był kieł narwala, unieszkodliwił terrorystę. Brytyjskie media podały, jak się czuje bohater. Jak wiadomo, polski emigrant jeszcze nie opuścił szpitala i jak na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Mężczyzna z Polski bohaterem w Wielkiej Brytanii. Doniesienia o stanie zdrowia pana Łukasza

Według doniesień mężczyzna został zraniony przez nożownika po tym, jak próbował go powstrzymać. Pan Łukasz znalazł się w jednym z londyńskich szpitali, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Informacje na temat stanu zdrowia zostały potwierdzone przez "The Sunday Mirror", a także przez przyjaciela polskiego bohatera.

- Mężczyzna, który uczestniczył w obezwładnianiu terrorysty na London Bridge, nadal leży w szpitalu - podaje brytyjska prasa.

- Pracownicy zostali poproszeni, by nie mówić zbyt wiele, ale mam jego numer, i jest on nadal w szpitalu - mówi przyjaciel pana Łukasza.

Według ustaleń mężczyzna miał zostać ugodzony przez nożownika w rękę, ale jego życiu nie zagraża większe niebezpieczeństwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda odznaczy Pana Łukasza? Rząd reaguje na postawę Polaka

Aprobatę względem bohaterskiego czynu Polaka wyraził Polski rząd, który gratuluje emigrantowi tak odważnej postawy.

- To niełatwe zaryzykować własne zdrowie i życie, aby powstrzymać napastnika. Gdyby pan Łukasz został w budynku, nikt nie miałby do niego pretensji. Tymczasem rzucił się w pogoń za napastnikiem. Chciałbym, kiedy tylko będzie okazja - w Warszawie lub Londynie - jeszcze raz podziękować, ale tym razem osobiście, panu Łukaszowi - mówi Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje finalistka Top Model. Wypadła z okna wieżowca

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

Z kolei przewodniczący Solidarnej Polski, Jan Kanthak poinformował, że sprawą zainteresował się także minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, który złożył wniosek do Andrzeja Dudy o odznaczenie pana Łukasza.

- Minister Zbigniew Ziobro zwróci się do pana prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o rozważenie odznaczenia pana Łukasza Medalem za Ofiarność i Odwagę za to, że z narażeniem własnego życia pomógł obezwładnić terrorystę - mówi polityk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł