Dziennikarka Malina Błańska, poinformowała na jednym z portali społecznościowych o osobliwym zjawisku na Kongresie Kobiet. Z budynku, w którym odbywał się kongres, „zniknęły” męskie toalety.

Podczas odbywającego się kilka dni temu Kongresu Kobiet doszło do kilku osobliwych sytuacji. Najpierw rządowy pełnomocnik ds. równości został wygwizdany, potem w ramach happeningu „Ratujmy kobiety” kilkaset uczestniczek spotkania założyło na głowę papierowe torby.

ZOBACZ TAKŻE – Kongres Kobiet protestuje przeciw „polskiemu szariatowi”. Założyły torby na głowy

Jak się okazuje, osobliwych zjawisk na imprezie środowisk kobiecych było więcej, o czym poinformowała jedna z dziennikarek relacjonujących Kongres.

 – Męskie toalety na Kongresie Kobiet zostały przeklejone kartkami: Damska. Męskich wobec tego nie było w ogóle. Tylko damskie i dla inwalidów. I to obrazuje nadal istniejący w niektórych obszarach feminizmu stosunek do mężczyzn – napisała dziennikarka, Malina Błańska.

Pod wpisem dziennikarki pojawiły się komentarze, których autorzy próbowali wyjaśnić w logiczny sposób źródło zamieszania.

 – A może to był takie performance, żeby mężczyźni poczuli się w przestrzeni publicznej jak kobiety z dziećmi? – napisała jedna z komentujących.

W dyskusji udzielił się również były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Piotr Gadzinowski, który stwierdził, że dla męskiej części przebywających w budynku były ubikacje dla inwalidów.

fot. facebook
fot. facebook

bh, źródło: malina błońska na fb

...

Zobacz również