Angela Merkel ledwo powstrzymała się przed eksplozją furii, gdy prezydent Nigerii Muhammadu Buhari powiedział przy niej powołując się na przykład swojej żony, że miejsce kobiety jest w kuchni oraz „tym drugim pokoju”.

Podczas wizyty prezydenta Nigerii w Niemczech padły słowa, które wywołały mnóstwo kontrowersji. Na wspólnej konferencji z Angelą Merkel Muhammadu Buhari powiedział, że miejsce jego żony jest w kuchni oraz „tym drugim pokoju”.

Nie wiem do jakiej partii należy moja żona, ale na pewno jej miejsce jest w kuchni oraz „w tym drugim pokoju” – powiedział.

Stojąca obok Angela Merkel ledwo powstrzymała wybuch furii obdarzając prezydenta wściekłym spojrzeniem. Ten zaś wydawał się być rozbawiony swoimi słowami. Kontrowersyjna wypowiedź wywołała reakcję internetu. Odezwał się nawet słynny satyryk Elnathan John, który przekonywał, że swoją wypowiedzią prezydent zniszczył mu rubrykę.

– Chciałem w ten sam sposób wyśmiać ich stosunek do kobiet w rubryce, a on to naprawdę powiedział. 

Rzecznik prezydenta Nigerii odniósł się do fali oburzenia i przekonywał, że to tylko specyficzne poczucie humoru głowy państwa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również