Coraz gorzej na linii Turcja – Niemcy. W ostatnim przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech posiedzeniu Bundestagu Angela Merkel ostro skrytykowała to, co dzieje się obecnie w Turcji. Jak stwierdziła kanclerz, Niemcy i cała Europa zbyt długo pozwalały Turcji na łamanie prawa.

Angela Merkel ostro skrytykowała Turcję i rządy prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Jak stwierdziła, ten kraj coraz bardziej schodzi ze ścieżki praworządności i zmierza do dyktatury. Merkel nie może uwierzyć, że jeszcze w ubiegłym roku Turkowie występowali w roli sojuszników UE w kryzysie migracyjnym.

Rozwój wydarzeń w Turcji jest wysoce niepokojący. Turcja w szybkim tempie coraz bardziej schodzi z drogi praworządności – powiedziała Merkel.

Na gorzkich słowach się jednak nie skończyło. Jak poinformowała kanclerz, poprosiła Estonię, która obecnie przewodzi UE, o odstąpienie od negocjacji z Ankarą. UE w ostatnim czasie próbowała dogadywać się w sprawie unii celnej, ale ostatnie wydarzenia z Turcji zniechęcają władze wspólnoty.

Żeby tego było mało, Merkel zagroziła Turkom, że jeśli nie zmienią swojej agresywnej polityki, będzie czekała ich bolesna niespodzianka. Merkel zapowiedziała bowiem, że postara się wówczas o „zawieszenie, a nawet zakończenie negocjacji akcesyjnych z tym krajem”.

źródło: wp.pl

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

...

Zobacz również