Meghan Markle i książę Harry – to ich ślubem żyła ostatnio rodzina brytyjskiej królowej i cały kraj. Teraz sakramentalne „tak” na dworze brytyjskim powiedzą sobie księżna Eugenia i James Brooksbank. Ceremonia nie będzie jednak transmitowana przez główne brytyjskie stacje. Dla dworu to wielki policzek.

Meghan Markle i Kate Middleton – zaślubiny wnuków królowej Elżbiety z ich obiema wybrankami śledziła w telewizji cała Brytania. Tradycja z transmisją ślubów w Windsorze sięga czasów księżnej Diany. Wyszła ona za mąż za księcia Karola, pierwszego w „kolejce” do przejęcia brytyjskiego tronu.

Teraz Brytyjczycy szykują się na kolejny ślub. Księżna Eugenia powiedziała „tak” swojemu wybrankowi, 32-letniemu Jamesowi Brooksbank`owi. Jest już data – ślub odbędzie się 12 października.

Duży rozmach…

Księżna już pracuje nad tym, by wydarzenie przebiegło z wielkim rozmachem. Jak donosi Daily Mail, młodzi zaprosili 850 gości na mszę, a jest to o kilkadziesiąt więcej niż mieści królewska kaplica. I ponad 200 więcej niż na ślubie Meghan Markle z Harrym! Przy całej otoczce i randze etykiety dworskiej nie wypada wszakże, by ktokolwiek był świadkiem ślubu na stojąco.

Z racji rangi wydarzenia dwór zabiega, by było ono transmitowane na całą Wielką Brytanię. Chce w tym celu wykorzystać zasięg dużej telewizji. W pałacu Buckingham zdają sobie sprawę z roli przekazu. Rodzina królewska chce, by obraz szczęśliwego dworu i kolejnej dużej imprezy poszedł w szeroki świat, nie tylko na Wyspy.

Bez dużej telewizji?

I tu przychodzi spore rozczarowanie. Jak donosi wyspiarski tabloid „Daily Mail”, żadna z dwóch wielkich stacji, BBC i Sky, nie kwapi się do transmisji ślubu księżnej. Szefostwa stacji nie chcą ryzykować wyłożenia kilkudziesięciu tysięcy funtów na tę okoliczność.

Zainteresowanie wyraziła jedna z mniejszych stacji: ITV. Nie da się jednak ukryć, że to opcja ratunkowa i przy obecnym stanie rzeczy dwór wyjdzie w tym medialnym zamieszaniu stratny.

Meghan Markle ważniejsza niż księżna?

Do mediów trafił już jasny przekaz. Brak zainteresowania ślubem księżnej Eugenii pokazałby, że będzie ona w hierarchii dworu niżej niż Meghan Markle, niemająca wcześniej żadnych związków z arystokracją. Markle poślubiła ks. Harry’ego w maju.

Nawet jeśli BBC mające specjalną relację z dworem Windsorów zmieni zdanie, w świat poszła nowina o poniżeniu rodziny królewskiej…

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Meghan Markle ma desperackie pragnienie. Na pomoc rusza księżna Kate
  2. Meghan Markle przeżywa horror. Boją się, że podzieli los Diany
  3. Burza w Wielkiej Brytanii. Ujawniono jak Meghan Markle manipuluje Harrym od początku związku
  4. To już prawie pewne! Meghan Markle niedługo urodzi

17 królewskich dzieci, którymi zachwyca się cały świat


Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]

źródło: dailymail.co.uk

Zobacz również