Telewizja Polska zaliczyła kolejna wpadkę. W „Wiadomościach” straszyła widzów na podstawie satyrycznego skeczu.

TVP notuje coraz to większe spadki oglądalności, a takie sytuację na pewno nie poprawią tego stanu rzeczy. W jednym z wydań serwisu informacyjnego użyto fragmentu skeczu znanego francuskiego komika Yacine Hasnaoui. Mężczyzna co prawda jest muzułmaninem, jest jednak znany z żartowania z islamu, a na temat Ramadanu nakręcił już sporo skeczów. Dzięki internautom manipulacja ujrzało światło dzienne i ich spostrzegawczości manipulacja ujrzała światło dzienne.

Na nagraniu widać, jak w jednym z francuski sklepów zrzuca butelki wina na podłogę i krzyczy „Powiedziałem żadnego alkoholu w Ramadanie!”. Film wywołał burzę nie tylko w Polsce, lecz nie pojawił się w zagranicznych mediach w formie ostrzeżenia przed imigrantami z Bliskiego Wschodu.

Lektor w programie informacyjnym TVP mówi o „Radykalnym proteście w jednym z francuskich sklepów”, a prowadząca programu jeszcze przed emisją materiału odniosła się do trudności z asymilacją imigrantów w krajach Europejskich.

[…]asymilacja z imigrantami jest fikcją, […] a islamscy imigranci powadzą inwazję kulturową na nasz kontynent.

Pozostaje pytanie, czy telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego nie wiedziała, co robi, czy specjalnie wykorzystała ten materiał nie sprawdziwszy uprzednio jego prawdziwej genezy, nie szanując w ten sposób swoich widzów.

https://www.youtube.com/watch?v=0sxUqi2FQKs

...

Zobacz również