Robert Biedroń jest obecnie jednym z najbardziej lubianych i popularnych polskich polityków. Każda jego publiczna wypowiedź spotyka się więc z emocjonalnym społecznym odbiorem. Nie inaczej było tym razem, kiedy wyjawił on po latach, w jaki sposób jego matka zareagowała na wyznanie, że jest homoseksualistą.

Biedroń jest kolejną znaną osobistością, która wzięła udział w kampanii Anji Rubik #SexEdPL. Ma ona na celu uświadamianie, jak istotna jest edukacja seksualna. Polityk opowiedział więc w krótkim spocie o momencie, w którym jego matka dowiedziała się, że jest gejem.

Zaczęło się od smutku i strachu

– Bardzo płakała. Powiedziała, że umrę na AIDS, że będę samotny – wspominał z nostalgią Robert Biedroń.

Po chwili dodał jednak, że z czasem matka zrozumiała jego stanowisko i decyzję. Odkryła także, iż może on prowadzić spełnione, szczęśliwe życie właśnie jako homoseksualista. Obecnie jest ona nawet najlepszą przyjaciółką i największym wsparciem zarówno dla niego, jak i jego partnera.

Biedroń zaznaczył stanowczo, że jego matka nie musiałaby przechodzić chwil ogromnego strachu i smutku, gdyby w porę uświadomiono jej, iż homoseksualizm wcale nie jest niczym złym. Dlatego też chce on pokazać społeczeństwu, jak istotna jest edukacja seksualna w rozwoju każdego człowieka.

Gwiazdy, które były molestowane seksualnie [ZDJĘCIA]


Największe seksskandale show-biznesu

...

Zobacz również