Spór o kształt systemu dowodzenia armią pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem przycichł, lecz nie ustał. Widać to na zdjęciu, które obiegło internet. Głoś w sprawie napięcia na linii MON-prezydent, zabrał także wiceszef resortu obrony.

Obaj panowie nie pałają do siebie sympatią. Muszą jednak spotykać się ze sobą, aby sprawnie rządzić państwem. Robią to także podczas innych oficjalnych sytuacji. Minister i prezydent wymieniają w takich sytuacjach uściski dłoni i poważne spojrzenia. Media na bieżąco komentują każdy gest.

Zdaniem Tomasza Szatkowskiego, wiceministra obrony narodowej konflikt zostanie niedługo zażegnany, gdyż zarówno Andrzej Duda, jak i Antoni Macierewicz mają na względzie interes państwa i jego bezpieczeństwo. Faktem jest jednak, że napięcie pomiędzy nimi trwa i trwać będzie jeszcze jakiś czas.

– Jestem przekonany, że dojdziemy do porozumienia z ośrodkiem pana prezydenta, przede wszystkim z samym prezydentem, jeśli chodzi o kształt reformy systemu dowodzenia, a także, jeśli chodzi o kierunek zmian w polskiej armii – mówi wiceminister.

Jednak zdjęcie, które ukazuje Macierewicza i Dudę na mszy świętej, gdy podają sobie znak pokoju, pokazuje, jak wygląda ich relacja. Szef MON jest na nim poważny i niezbyt szczęśliwy z tego, że musi wymienić kilka słów z prezydentem.

fot. wp.pl

źródło: wp.pl

...

Zobacz również