Jak donoszą media w Polsce, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, do Polski przyjedzie o jeden dzień wcześniej, czyli 5 lipca. Ma on w czasie swojej wypowiedzieć słowa, które wstrząsną Unią Europejską. Prezydentowi prawdopodobnie towarzyszyć będzie jego małżonka Melania.

Środowiska prawicowe zacierają już ręce na przyjazd amerykańskiego prezydenta, bo jak oczekują, zatrzęsie to politycznymi w Europie jeszcze bardziej. Jak wiadomo, kontrowersyjny miliarder, a całkiem od niedawna polityk sprawił już niemiłą niespodziankę premier Wielkiej Brytanii Theresie May – odwołał na czas nieokreślony oficjalną wizytę w Zjednoczonym Królestwie i wybrał Polskę w zamian.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo też, że za taką polityką ze strony najpotężniejszego człowieka na świecie lobbował wicemarszałek senatu Adam Bielan, który miał okazję zobaczyć się z prezydentem USA podczas pogrzebu Zbigniewa Brzezińskiego.

Jak dowiedział się z kolei Super Express, Trump – wbrew aktualnej polityce Unii Europejskiej z Angelą Merkel na czele, która ma aktualnie „na pieńku” z Polską – poprze rząd Prawa i Sprawiedliwości i prowadzoną przez Polskę politykę (w tym głównie dot. kryzysu imigracyjnego). To – jak przekonują eksperci – z pewnością pokrzyżuje plany unijnych włodarzy, którzy będą musieli wtedy brać pod uwagę zdanie amerykańskiego sojusznika polskiego rządu.

Mówi się też, że tak samo jak w przypadku samej wizyty Trumpa w Polsce, i za tę decyzję polski rząd „zapłaci” wiwatującym tłumem.

źródło: wrealu24 / super express

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również