Otworzyli ogień w dwóch meczetach. Nie żyje co najmniej 40 osób (Zdjęcia)

Otworzyli ogień w dwóch meczetach. Nie żyje co najmniej 40 osób (Zdjęcia) Źródło: Fundacja Dobre Wieści

Meczet, jak na muzułmańską świątynię przystało, jest dla wiernych miejscem wyciszenia i modlitwy. Jakież było zdziwienie ludzi, gdy do dwóch nowozelandzkich meczetów weszli uzbrojeni terroryści. W piątkowe przedpołudnie kraj przeżył niespotykany dotąd koszmar.

Meczet w mieście Christchurch w Nowej Zelandii stał się dla lokalnych muzułmanów miejscem dantejskich scen. W piątkowe przedpołudnie na drugim krańcu świata doszło do dwóch aktów terroru.

Meczet miejscem "krwawej łaźni". Zamachowcy zabili 49 osób

Według najnowszych doniesień mediów nie żyje blisko 50 osób. TVN24, powołując się na informacje agencji Reuters i Assosiated Press, poinformował, że zamachowcy weszli do dwóch meczetów w nowozelandzkim mieście, a następnie rozpoczęli krwawy ostrzał modlących się.

- Zginęło 49 osób, a co najmniej 20 zostało ciężko rannych. W sumie do szpitali z obrażeniami trafiło 48 osób, w tym dzieci. Według policji zatrzymano cztery osoby, a jednej z nich postawiono zarzut morderstwa - czytamy na TVN 24.

Służbom udało się zatrzymać cztery osoby, ale tylko jednej, postawiono zarzut morderstwa. Wśród zatrzymanych znalazł się 28-letni Australijczyk, który tuż przed zamachem dał się poznać z antyimigranckiego manifestu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ze względów bezpieczeństwa władze zaapelowały o zamknięcie wszystkich meczetów w kraju. 

Reuters informował o zamachowcu, który podjechał samochodem pod meczet. Wysiadł z samochodu "z dwiema sztukami broni", wszedł do świątyni, a następnie zaczął strzelać. Po wystrzelaniu amunicji wrócił do samochodu po drugą transzę naboi. Służby przyjechały na miejsce 20 minut po sygnale.

Premier Nowej Zelandii powiedziała wprost o "nadzwyczajnym i bezprecedensowym akcie przemocy".

Christchurch jest drugim co do wielkości miastem Nowej Zelandii. Światowa opinia publiczna jest zszokowana dramatem, który wydarzył się w państwie uchodzącym za tolerancyjne i pokojowe.

uploaded

fot. Twitter (2)

fot. Twitter (2)

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  2. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  3. Magda Gessler zabiera się za karierę muzyczną? "To będzie mój nowy rap"
  4. Tego jeszcze nie było! Słynna zakonnica wystąpi w Tańcu z Gwiazdami
  5. Miał być powodem rozwodu Wiśniewskich. Partner z TzG przerywa milczenie

źródło: TVN 24

Następny artykuł