Natychmiast sprawdź swoje konto! Polacy masowo okradani

Natychmiast sprawdź swoje konto! Polacy masowo okradani

mBank jest jednym z najbardziej popularnych banków, z których korzystają Polacy. Jego klienci czują się bezpiecznie i bez obaw powierzają mu wszystkie swoje oszczędności. Jak się okazuje, zakładając konto w mBanku narażasz się na duże ryzyko. Właśnie ujawniono banalnie prosty sposób na obejście zabezpieczeń banku!

Już od lat większość Polaków trzyma wszystkie swoje oszczędności na koncie bankowym. Większość nie wypłaca nawet gotówki, jeśli nie musi - płatność za wszystko wykonuje się kartą. Część Polaków bardzo nieregularnie sprawdza stan swojego konta, a to ogromny błąd! Jak się bowiem okazuje, istnieje wiele sposobów, w jakie złodzieje mogą opróżnić całe nasze konto. Nie zostawią ani grosza! Co ciekawe, to mBank ułatwił sprawę przestępcom najbardziej.

Masz konto w mBank? Uważaj, mogą Cię okraść

Dla złodzieja wielkim ułatwieniem w dokonaniu kradzieży jest osłabiony system zabezpieczeń banku. Taką "dziurę" zostawił właśnie mBank. Choć pracownicy przyznają, że tym sposobem złodziej może ściągnąć nam z konta maksymalnie 10 tys. złotych i tak jest to kwota porażająca. Bandyta musi jedynie... podrobić kartę SIM. Choć wydaje się to trudne, złodziej może to zrobić z łatwością. Kolejnym krokiem jest zdobycie danych do logowania - tutaj wystarczy jeden fałszywy mail, przez który użytkownik będzie próbował wejść na stronie banku. Zazwyczaj banki wymagają dodatkowego potwierdzenia wykonywanych operacji przez aplikację na telefon. Złodziej wykorzystuje jednak lukę w zabezpieczeniach mBanku i loguje się przez wersję mobilną, która wymaga jedynie zatwierdzenia SMS-em. A do tego przecież dostęp ma przestępca, posiadając podrobioną kartę SIM. Kradzieże prosto z kont bankowych są coraz częstsze. Banki prześcigają się w tworzeniu zabezpieczeń, jednak walka ta póki co nie wystarcza.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd uruchamia specjalne i wyższe emerytury! Znamy kryteria przyznawania
  2. Lech Wałęsa opublikował zdjęcie swojej żony. Prawica chce go zlinczować
  3. Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News