Rządowa komisja wzięła się za duży polski bank! Co z klientami?!

Rządowa komisja wzięła się za duży polski bank! Co z klientami?! Źródło: Fot. pixabay.com

mBank znalazł się właśnie pod wielotygodniową obserwacją Komisji Nadzoru Finansowego. Informacje te potwierdziła już firma, lecz powodów takiego stanu rzeczy próżno szukać u źródeł i w mediach, gdyż zostały objęte tajemnicą zawodową. Jak wygląda obecnie sytuacja klientów?

mBank to jedna z najpopularniejszych instytucji finansowych w Polsce. Z jego usług korzysta ponad pięć milionów klientów detalicznych i niemal 21 tys. firm. Oprócz tradycyjnych usług bankowych firma oferuje dodatkowo leasing, faktoring czy finansowanie nieruchomości. Głównym akcjonariuszem założonej w 1986 roku pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu S.A. spółki, pozostaje niemiecki Commerzbank, który trzyma w swoich rękach niemal 70 proc. akcji firmy. mBank od 1992 roku jest także notowany na giełdzie i dziś pod rządami Cezarego Stypułkowskiego doskonale sobie radzi.

Do firmy zgłosili się niedawno agenci Komisji Nadzoru Finansowego, którzy będą badali podstawy funkcjonowania firmy. Jak donoszą nieoficjalnie media, może mieć ona związek z działalnością spółki jako depozytariusza.

mBank pod lupą rządowej komisji

Komisja Nadzoru Finansowego to założona w 2006 roku, podlegająca bezpośrednio rządowi i najważniejszym organom państwa instytucja, będąca żandarmem polskiego rynku finansowego i kapitałowego. Stanowi ona także organ dbający o konkurencyjność i innowacje rynku finansowego. W jej skład wchodzą ministrowie (bądź delegowani przedstawiciele) odpowiedzialni za gospodarkę i finanse państwa oraz zabezpieczenie społeczne, prezes NBP oraz delegat desygnowany przez Prezydenta RP. Całość podlega natomiast Radzie Ministrów. Kontrola w mBanku potrwa 86 dni, a jej przyczyny i cele objęte są tajemnicą. Business Insider podaje jednak, że może mieć związek z usługami firmy jako banku depozytariusza, czyli prowadzenia i rejestrowania aktywów podlegających mu funduszy inwestycyjnych. Wycenia ich wartość netto zgodnie z panującym prawem i statutem funduszu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co dalej z klientami?

Kontrola ze strony KNF nie utrudni klientom korzystania z usług mBanku. Zrobić to mogą ewentualne wątpliwości co do charakteru pracy firmy, która od 11 lat operuje także za granicą. Na taką sytuację należy jednak poczekać jeszcze przez niemal 3 miesiące, kiedy to Komisja zakończy pracę w mBanku.Najlepsze newsy dnia:

  1. Pijany kierowca wjechał autem w uwielbianego gwiazdora disco polo! Sprawa trafiła do sądu
  2. Wizerunek księżnej Kate poważnie na tym ucierpi! Seria fatalnych błędów
  3. Przycisnęli Szydło. Zdradziła swoje marzenie
źródło: next.gazeta.pl Następny artykuł