B. mąż Kaczyńskiej chce uciec z Polski?! Prokuratura wkracza do akcji

B. mąż Kaczyńskiej chce uciec z Polski?! Prokuratura wkracza do akcji

Marta Kaczyńska znana jest nie tylko ze względu na swoich tragicznie zmarłych rodziców. Media często zajmują się także tematem jej życia rodzinnego, ma ona bowiem na koncie liczne związki. Teraz okazuje się, że były mąż Kaczyńskiej chce uciec z Polski. W sprawę zaangażowała się prokuratura.

Były mąż Kaczyńskiej Marcin Dubieniecki został w 2015 roku aresztowany w związku z podejrzeniem wyłudzenia 14,5 mln złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Śledztwo trwa, zaś rozprawa sądowa odbędzie się dopiero jesienią. Do tego czasu Dubnieckiemu nie wolno opuszczać kraju. Teraz jednak już kolejny raz jego adwokaci zaapelowali do sądu o zgodę na opuszczenie Polski, tym razem w sprawie pilnej konsultacji medycznej.

B. mąż Kaczyńskiej chce uciec z kraju

Były mąż Kaczyńskiej został zamknięty w areszcie w sierpniu 2015 roku. Po 14 miesiącach i wpłaceniu kaucji w wysokości 3 mln złotych udało mu się wyjść za wolność pod warunkiem dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Pod koniec marca obrońcy Dubnieckiego zaapelowali o zgodę na opuszczenie Polski. Gdy sąd się na to zgodził, wówczas do akcji wkroczyła Prokuratura Regionalna w Krakowie. Marcin Dubniecki już pakował walizki, gdy prokurator złożył zażalenie na decyzję sądu. Pomimo propozycji poręczenia majątkowego ze strony byłego męża Kaczyńskiej, sąd ponownie odmówił zgody na wylot za ocean.

Dubienieckiemu grozi nawet 10 lat więzienia

Marcinowi Dubnieckiemu grozi nawet do 10 lat więzienia. Wraz z ośmioma innymi osobami miał wyłudzić 14,5 mln złotych z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Na domiar tego zarzucono mu także pranie brudnych pieniędzy i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Duda cierpi na chorobę filipińską?! Szokujące nagranie krąży po sieci
  2. Emeryci gorzko zapłaczą. Tysiące Polek ustawi się w kolejce do opieki społecznej
  3. Ks. Walczak o PiS: Naiwni głupcy! KŁAMIECIE „jak z nut” w imię Jezusa
  4. Twój pies nie umie bez Ciebie żyć? Wiemy, jak możesz sobie z tym poradzić
Źródło: fakt.pl
Następny artykuł