Prawie nikt nie wiedział, że tak to wygląda. Ujawniono kulisy poszukiwań Piotra Staraka

Prawie nikt nie wiedział, że tak to wygląda. Ujawniono kulisy poszukiwań Piotra Staraka Źródło: youtube/Onet Rano

Mąż Agnieszki Szulim zginął po tragicznym wypadku na motorówce. Jego poszukiwania przez 5 dni obserwowała cała Polska. Akcja była niezwykle trudna, kulisy ujawnili biorący w niej udział ratownicy.

Mąż Agnieszki Szulim został znaleziony po 5 dniach niezwykle trudnych poszukiwań. W akcje zaangażowano wiele służb, w tym policję, straż pożarną oraz żołnierzy obrony terytorialnej. W końcu potwierdziły się najgorsze obawy i znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Ratownik MOPR zdradził szczegóły akcji poszukiwawczej.

Mąż Agnieszki Szulim był poszukiwany przez 5 dni. Kulisy poszukiwań

Ratownik MOPR Jarosław Sroka z Giżycka zdradził reporterowi "Onetu" kulisy poszukiwań pasierba Jerzego Staraka. Okazało się, że wiele informacji podawanych przez media mogło częściowo mijać się z prawdą. W rzeczywistości Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe stanowiło wsparcie dla innych służb zajmujących się poszukiwaniem 39-latka. Grupa Specjalna Płetwonurków RP również ruszała do akcji tylko w poszczególnych momentach.

Jak wynika z relacji Jarosława Sroki z MOPR, pogoda nie ma aż tak dużego wpływu w wypadku poszukiwań ciała. Jak stwierdził ratownik - przy takich akcja pogoda nie ma znaczenia. Wiadomo, że najpierw wyznaczono teren, w którego obrębie można będzie znaleźć ofiarę wypadku. Następnie niemal metr po metrze było przeszukiwane dno, przy pomocy sonarów oraz kamer z termowizją.

Wokół akcji krążyło wiele błędnych informacji, relacja ratowników szybko je zweryfikowała

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopiero kiedy kamery i sonary na coś natrafiły, nurkowie przystępowali do akcji. Wbrew wielu wyobrażeniom, zespoły płetwonurków nie przeczesują "ręcznie" dna, a wkraczają dopiero wtedy, gdy sonar wykryje coś, co może być ludzkim ciałem. Ponadto rola śmigłowców w akcji poszukiwawczej jest zupełnie inna, niż niektórym mogłoby się wydawać. Wsparcie z powietrza nie przeszukuje dna, a głównie linię brzegową oraz bagniste trzcinowiska, gdzie woda mogła wyrzucić ciało męża Agnieszki Szulim. Z perspektywy łodzi trudno dostrzec cokolwiek w gęstych zaroślach, kiedy z lotu ptaka wszystko widać jak na dłoni.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN podjął nagłą decyzję. Wszystko przez śmierć Piotra Staraka
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

Ponadto do akcji sprowadzone było Pomorskie Pogotowie Ratunkowe z Gdyni. Używali podwodnego drona, który docierał tam, gdzie nie mogli dopłynąć płetwonurkowie. Urządzenie było wyposażone w kamerę z podglądem w czasie rzeczywistym, co pozwalało na dokładny ogląd trudno dostępnych miejsc na dnie jeziora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Znany reżyser ma 20 lat młodszą partnerkę. Właśnie ogłosili, że spodziewają się dziecka
  3. Mieszkańcy widzieli to na własne oczy. Kobieta uczestnicząca w wypadku ze Starakiem w otoczeniu barczystych mężczyzn
  4. Nie zdążyła uciec. Usłyszała ciężkie kroki i w jednej chwili jej wakacje dobiegły końca
  5. Jeśli mężczyzna, którego kochasz ma tę cechę powinnaś za niego wyjść. Te 3 znaki zodiaku to najlepsi mężowie

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News