Martyna nie mogła znaleźć zatrudnienia. Mąż zmusza ją do wyboru: albo ciąża, albo praca

Martyna nie mogła znaleźć zatrudnienia. Mąż zmusza ją do wyboru: albo ciąża, albo praca Źródło: youtube.com/RobertMarchel

Mąż Martyny z niezrozumiałego dla niej powodu zmusza ją do podjęcia decyzji. Żąda od żony zajścia w ciążę lub pójścia do pracy. Okazuje się, że wiele kobiet było stawianych w takiej sytuacji.

Mąż Martyny, Bartek początkowo nie miał nic przeciwko temu, żeby była ona panią domu. Dobrze zarabiał, więc mogli sobie pozwolić na takie rozdysponowanie obowiązków. W przyszłości planowali powiększenie rodziny, ale zanim się na to zdecydowali, korzystali z życia i zapełniali swój wolny czas rozrywkami. Martyna mogła sobie pozwolić na zatroszczenie się o zdrowie i urodę, a temat przyszłego potomstwa nie był tym najczęściej poruszanym. On poświęcał się pracy, a ona obowiązkom domowym. Poza tym praktykowali aktywny wypoczynek, a w ich kalendarzu nie brakowało wyjść kulturalnych czy wyjazdów.

Nagła zmiana planów

Któregoś dnia niespodziewanie Bartek wyraził mocniejsze zainteresowanie planami reprodukcyjnymi. Wrócił z pracy w złym humorze, wyraźnie dręczony jakimś problemem, czym zainteresowała się jego żona. Kiedy usłyszała, że muszą porozmawiać, nie spodziewała się, że będzie to bardzo jednostronny komunikat. Ku zaskoczeniu Martyny okazało się, że mgliste plany o dziecku zdecydowanie wyklarowały się u jej ukochanego i uznaje on, że odpowiedni czas jest teraz. Jeszcze większym szokiem dla kobiety był wymóg, że jeśli nie jest skłonna starać się o dziecko, musi znaleźć pracę.

Ultimatum męża wydało się Martynie zbyt nagłe, a łączenie go z koniecznością podjęcia przez nią pracy, zupełnie bezzasadne. Wkrótce potem kobieta odkryła, że pośród znajomych Bartka ojcostwo staje się powszechne, co mogło stać za frustracją męża i spowodować zastosowany przez niego szantaż.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatecznie Martyna uległa i zdecydowała się na ciążę. W tej chwili ma już dwójkę dzieci i chociaż odnajduje się w roli matki, zachowanie jej męża było dla niej krzywdzące. Po czasie okazało się też, że pozostawanie w domu z dziećmi jest dla niej dość wyczerpujące. - Robię różne kursy przez internet, żeby nie zgłupieć - mówi, choć ze śmiechem.

Martyna nie jest jedyna, której mąż stawia warunki

Po jakimś czasie Martyna odkryła, że nie jest jedyna w takiej sytuacji. Mąż koleżanki wprost nazywał ją darmozjadem, gdy ta nie mogła znaleźć pracy po studiach filozoficznych. Wcześniej mężczyzna utrzymywał, że rozumie chęć pracy w zawodzie związanym z obranym wykształceniem, ale z czasem również on zażądał potomka. Również w tym przypadku sytuacja zakończyła się narodzinami dziecka.

Monika z kolei ma w domu małe dziecko, a jednak mąż naciska, żeby wróciła do pracy, choć nie ma to związku z sytuacją finansową. Mężczyzna utrzymuje, że przebywanie w domu z dzieckiem uwstecznia jego małżonkę. Chciałby, żeby wysłali dziecko do żłobka i oboje pracowali.

Z męskiej perspektywy wypowiada się Marek, dla którego kobieta pozostająca z dzieckiem w domu zwyczajnie traci. Jego żona opiekująca się synem, nudzi się, traci zainteresowania i kontakty towarzyskie. Traci na tym też syn i zdrowie kobiety, która staje się nadopiekuńcza i hipochondryczna.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące doniesienia z Warszawy. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych, jedna nie żyje

2. Smutna wiadomość dot. Roberta Janowskiego. Jego żona potwierdziła doniesienia

Okiem eksperta

Zdaniem psychologów, tego rodzaje sytuacje wynikają z niedoprecyzowanych oczekiwań w związku. Mężczyźni często nie doceniają z jakim wysiłkiem wiąże się wychowywanie dziecka czy choćby obowiązki domowe. Danie mężowi potomstwa jest też zbyt często traktowane jako obowiązek, który niewypełniony mąż chce zastąpić innym. Psycholog Agata Pajączkowska radzi, aby przede wszystkim nie poddawać się presji i nie decydować się na dziecko pod wpływem szantażu. Są to okoliczności niesprzyjające ani przyszłym rodzicom, ani rozwojowi dziecka. Taka sytuacja może być też dobrą podstawą do podjęcia terapii par.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  2. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji
  3. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

źródło: kobieta.wp.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News