Maż bił ją przez lata, przez niego miała próbę samobójczą. Sąd nadal nie chce dać jej rozwodu

Maż bił ją przez lata, przez niego miała próbę samobójczą. Sąd nadal nie chce dać jej rozwodu Źródło: pixabay.com/Tumisu

Mąż nie miał dla niej litości. Bił, poniżał i groził śmiercią przez lata. Nie wytrzymała i chciała zakończyć swoje życie, także podjęła próbę samobójczą. Po tych wszystkich traumach rozwód w ich przypadku jest kompletnie niemożliwy, a tak przynajmniej twierdzi sąd.

Mąż nie widział przeszkód, by wyładowywać na niej swoją złość praktycznie za nic. Na wszystko musiała patrzeć trójka ich dzieci. Matka jest w okropnej kondycji psychicznej, a tragedię potęguje fakt, że sąd ani myśli przyzwolić na rozwód.

Mąż doprowadził ją do depresji oraz do próby samobójczej

Pobrali się w 2005 roku i krótko potem doczekali się trójki dzieci. 10 lat po ślubie Joanna nagle rzuciła się pod samochód, a w szpitalu zdiagnozowano u niej depresję. Nie chciała już żyć przy boku tyrana. Niejednokrotnie wzywała policję, szczególnie gdy groził jej śmiercią i wyrzucał z domu. Funkcjonariusze za każdym razem kazali jej wracać do środka, do dzieci i oprawcy.

W sądzie zadeklarowała, że przestała kochać męża 7 lat po ślubie, a sąd nawet nie próbował pytać, co było powodem takiego stanu rzeczy. On deklarował, że ją kocha i tęskni. Miała wiele dowodów na to, że przez lata była przez niego tłamszona - SMS-y z groźbami, nagrania z awantur, obdukcje. Sąd uznał jednak te dowody za nic i sprawę umarzano za każdym razem.

Joanna może jedynie widywać się z dziećmi, musi też płacić alimenty. Sąd jest nieugięty

Aktualnie dzieci mieszkają z ojcem, mimo, że po przepytaniu dzieci przez sądowych specjalistów każde z nich deklaruje, że chce mieszkać z mamą, a biegli uważają, że przy kobiecie mają większe możliwości rozwoju. Joanna może się z nimi widywać 3 weekendy w miesiącu, a dodatkowo musi płacić mężowi alimenty - 3 tysiące złotych miesięcznie. Oprócz alimentów mąż dostaje jeszcze świadczenie pielęgnacyjne i 500 plus. Na wychowanie dzieci i prezenty ma co miesiąc do wykorzystania 6 tysięcy złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sąd, oddalając powództwo wskazał, że ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że trójka małoletnich dzieci stron nie została w żaden sposób przygotowana do rozwodu. W odczuciu dzieci małżeństwo ich rodziców przeżywa chwilowy kryzys. Dzieci stron w sposób oczywisty mają świadomość oddzielnego zamieszkiwania rodziców i wszelkich konsekwencji z tym związanych, jednak taki stan uznają za przejściowy. Aktualnie małoletni są utrzymywani w przeświadczeniu, że rodzina istnieje i nie zagraża jej rozpad. Małoletni nie są przygotowani do życia w niepełnej rodzinie - tak uzasadnia swoją decyzję sąd. Kolejna apelacja ze strony Joanny została już złożona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Tragiczne informacje TVP z samego rana. Potwierdzono ofiarę śmiertelną akcji ratunkowej, wprowadzono trzydniową żałobę
  4. Marlena straciła męża przez raka. Gdy przyszła na jego pogrzeb usłyszała od teściowej najbardziej bolesne słowa
  5. Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy
  6. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News