Agnieszka po 12 latach od śmierci męża odebrała telefon. Kiedy usłyszała głos w słuchawce, pobladła

Agnieszka po 12 latach od śmierci męża odebrała telefon. Kiedy usłyszała głos w słuchawce, pobladła Źródło: Unsplash / Siavash Ghanbari

Mąż pani Agnieszki zmarł 12 lat temu. Po tylu latach otrzymała telefon w jego sprawie. Powodem były niedokończone sprawy jakie zostawił. Czego się dowiedziała?

Mąż pani Agnieszki przypomniał o sobie, po długim czasie od swojej śmierci, poprzez telefon. To co usłyszała, przerosło jej oczekiwania. Ta sprawa dotyczy tysięcy Polaków.

Miliony w Otwartych Funduszach Emerytalnych

By w pełni wyjaśnić jak mąż pani Agnieszki zaskoczył ją po swojej śmierci, należy najpierw wyjaśnić jedną rzecz. W Otwartych Funduszach Emerytalnych po zmarłych pozostają środki w łącznej wysokości szacowanej na kilkaset milionów złotych. Nikt się po nie nie zgłasza, nic dziwnego skoro spadkobiercy nie są o tym informowani.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wynika to z faktu, że osoby posiadające OFE nie podają danych osób, które mogłyby po nich dziedziczyć w przypadku ich śmierci. Bardzo często wskazane dane w momencie zgonu nie są już aktualne. Jak twierdzi rzecznik KNF samo OFE w tej kwestii też nie ma dużego pola do manewru.

- OFE samodzielnie nie jest uprawnione do pozyskania informacji o śmierci swojego członka. OFE nabywa informację o fakcie śmierci członka od osoby uprawnionej do środków zgromadzonych na rachunku zmarłego. Zatem to osoba uprawniona do środków powinna poinformować o tym fakcie Otwarte Fundusze Emerytalne.

Mąż coś po sobie pozostawił

Mąż pani Agnieszki pozostawił po sobie zaległe sprawy. Szczęśliwym trafem doradca finansowy, który zadzwonił z ofertą pamiętał o składkach męża i zapytał pani Agnieszki czy dopełniła formalności z tym związanych. Niestety nie zostały one zrealizowane. Powodem był smutek po stracie ukochanej osoby i formalności wynikające z organizowania pogrzebu. W takiej sytuacji ciężko jest myśleć dodatkowo o OFE, które opłacał mąż. Jest to problem, który dotyczy tysięcy Polaków.

W teorii procedury dotyczące możliwości odzyskania pieniędzy nie powinny sprawiać problemu. Jednak niezbędne są przy tym pewne kroki i pozyskanie informacji z kilku miejsc.

Dzisiaj grzeje: 1. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Jeżeli osoba dziedzicząca posiada poświadczenie dziedziczenia lub potwierdzenie nabycia spadku, wówczas ZUS może ustalić do jakiego towarzystwa emerytalnego były odprowadzane składki. Jest to niezbędna informacja od podjęcia dalszych działań. Po jej pozyskaniu wniosek o wypłatę środków należy złożyć bezpośrednio do stosownego funduszu emerytalnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób
  3. Mama zajrzała w nocy do płaczącego dziecka. Nagle pobladła
  4. Agnieszka Chylińska nie mogła ukryć łez. Wyznała prawdę o chorobie dziecka
  5. Doda zapomniała majtek na Telekamerach 2020? Zdjęcie mówi samo za siebie

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News