Zasłabł, więc szefowa wywiozła go do lasu. Mężczyzna nie żyje, jego rodzina otrzymała piękny gest

Zasłabł, więc szefowa wywiozła go do lasu. Mężczyzna nie żyje, jego rodzina otrzymała piękny gest Źródło: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/

Mąż utrzymywał swoją pracą całą rodzinę - żonę, trójkę dzieci i rodziców. Jego tragiczna śmierć wstrząsnęła całą Polską, a teraz rodzina otrzymała niezwykłą pomoc.

Mąż, ojciec, syn - Wasyl Czornej był odpowiedzialnym człowiekiem, który pracował w Polsce, aby zapewnić swojej rodzinie utrzymanie. Tu jednak spotkała go śmierć w tragicznych okolicznościach, rodzina zaś została pozbawiona środków do życia. Na szczęście pomoże jej szlachetna inicjatywa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Ukraina.

Mąż zginął w Polsce. Tragedia żony i dzieci

Wasyl Czornej, 36-letni Ukrainiec, zginął w swojej pracy kilka tygodni temu. Gdy zasłabł, przestraszona szefowa, która zatrudniała pracownika nielegalnie, nie zdecydowała się wezwać pomocy. Poczekała, aż pracownik umrze, a potem wywiozła jego ciało 100 km od zakładu pracy. Została już aresztowana przez policję, grozi jej 5 lat więzienia.

25 czerwca, gdy sprawa stała się głośna w mediach, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska Ukraina zainicjowało zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc rodzinie zmarłego Ukraińca. Zgromadzona kwota zostanie przekazana jego żonie Natalii i trójce dzieci.

O pierwszych efektach zbiórki poinformował na Facebooku Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce. Okazuje się, że internetowa akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Już teraz zebrano bardzo dużą kwotę.

- Dziękuję wszystkim za wpłaty. Mamy już ponad 400 tys. zł od ponad 4000 ofiarodawców. W zasadzie za każdą z tych wpłat stoją przecież w większości rodziny lub grupy osób, czasem też małe firmy. Traktuję więc naszą wspólną akcję jako masowy akt niezgody na praktyki nieuczciwych pracodawców wobec osób słabszych ekonomicznie i społecznie jakimi są imigranci z Ukrainy (nie tylko oni zresztą) - czytamy w poście Horowskiego na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zbiórka trwa. Pieniądze także dla rodziców zmarłego

Witold Horowski poinformował, że część zebranych środków zostanie przekazana także dla rodziców Wasyla Czorneja. Dopytywali o to sami ofiarodawcy. 

- Mamy też pierwsze deklaracje od wpłacających (oraz 7 tysięcy zł), aby przekazać pewne środki jako wsparcie dla rodziców Pana Wasyla, których w dużym stopniu utrzymywał (schorowanych bardzo, w podeszłym wieku). (...) Gdyby ktoś chciał też ich wspomóc, prosimy o wpłaty z dopiskiem "dla rodziców Wasyla". Konto bez zmian - napisał konsul na Facebooku.

Horowski dodał, że rodzina jest bardzo wdzięczna za wsparcie. Zbiórka wciąż trwa, a wkrótce zostanie przesłana pierwsza transza pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News