Mąż zadzwonił na policję błagając o pomoc dla żony. Gdy operator usłyszał co się dzieje natychmiast wysłał radiowozy, nie mieli ani chwili do stracenia

Mąż zadzwonił na policję błagając o pomoc dla żony. Gdy operator usłyszał co się dzieje natychmiast wysłał radiowozy, nie mieli ani chwili do stracenia Źródło: .

Mąż nie miał pojęcia, jak pomóc swojej żonie. Zadzwonił pod numer alarmowy. Gdy operator usłyszał, o co chodzi mężczyźnie, nie wahał się ani chwili i wysłał mu na pomoc radiowóz. Gdyby nie on, ta historia mogłaby mieć zupełnie inny finał.

Mąż był przygotowany na to, że jego żona wkrótce zacznie rodzić. Nie mógł jednak przewidzieć, że wydarzenia potoczą się aż tak szybko. Gdy wsiadł z nią do samochodu, trasa do szpitala wydawała mu się krótka, ale z każdym kolejnym pokonanym kilometrem uświadamiał sobie, że szanse na to, że zdąży na czas, maleją. Pogrążony w desperacji, pragnąc zapewnić dziecku i żonie dobry start, sięgnął po telefon.

Mąż poprosił policjantów o wsparcie w kluczowym momencie

Mężczyzna stwierdził, że nie ma co dzwonić na pogotowie - do szpitala i tak już zmierzał. Potrzebował natomiast dodatkowej asysty, aby przedrzeć się między samochodami stojącymi mu na drodze. Bez wahania wytłumaczył operatorowi sytuację. Po drugiej stronie linii telefonicznej nie było nawet sekundy ciszy. Operator od razu potwierdził, że policja zaoferuje przyszłemu ojcu każde wsparcie, jakiego będzie potrzebował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tarnowska policja spisała się w tej trudnej sytuacji na medal. Już po chwili w umówionym miejscu - na nieczynnej stacji w Łukowicach - spotkał się kordon policyjny i białe audi, którym podróżowała rodzina. Początkowo przejazd asekurowali mundurowi z Wojnicza, którzy po tym, jak pojazd dotarł na tarnowską obwodnicę, zostali zastąpieni przez kolegów z ruchu drogowego. Ci dopilnowali, aby samochód bezpiecznie dojechał pod wskazany adres.

Lekarze od razu zaopiekowali się ciężarną

Na miejscu czekał ostrzeżony o zaistniałej sytuacji personel szpitala, który momentalnie "przejął pałeczkę" i zaopiekował się przyszłą mamą. Mąż odetchnął pełną piersią dopiero kiedy żona zniknęła we wnętrzu placówki i znalazła się pod opieką profesjonalistów, ale nie szczędził słów wdzięczności również funkcjonariuszom, których prędka interwencja zapewniła, że jego dziecko przyszło na świat w odpowiednich warunkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Na swojej stronie internetowej policjanci trochę żałują, że nie dowiedzieli się jeszcze, czy "ich" dziecko jest chłopcem, czy dziewczynką, ale wyznali również, że liczą na to, że być może w przyszłości ze względu na historię swojego przyjścia na świat maluch zainteresuje się karierą w policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

źródło: policja

Następny artykuł