Piontkowski opowiedział, jak będzie wyglądać matura 2020. Obowiązują nowe zasady

Piontkowski opowiedział, jak będzie wyglądać matura 2020. Obowiązują nowe zasady Źródło: youtube.com Kancelaria Premiera

Matura 2020 została przesunięta ze względu na pandemię koronawirusa, egzaminy odbędą się również na innych zasadach niż dotychczas. Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował o wprowadzonych wytycznych dotyczących tegorocznych egzaminów maturalnych.

Matura 2020 odbędzie się w zmienionej formie, o szczegółach poinformował Polaków minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Pierwsze egzaminy zostaną przeprowadzone 8 czerwca, na salach będą obowiązywać uczniów surowe zasady bezpieczeństwa.

Matura 2020 - Dariusz Piontkowski przekazał szczegółowe informacje o formie tegorocznych egzaminów

Tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się w późniejszym terminie ze względu na pandemię koronawirusa, która pojawiła się również na terenie naszego kraju. Polski rząd poinformował, że w tym roku testy zostaną przeprowadzone z pominięciem egzaminów ustnych w terminie od 8 do 29 czerwca.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski opowiedział o tym, jak w tym roku wyglądać będzie egzamin maturalny. Uczniowie będą musieli podporządkować się surowym zasadom bezpieczeństwa, obowiązującym aktualnie na terenie naszego kraju.

- Na pewno muszą mieć zasłonę ust i nosa. W środku mogą znajdować się w odległości 1,5 metra od siebie. Rozumiemy, że z racji tej odległości zespół nadzorujący może wynosić dwie osoby - przekazał minister.

Matura 2020 odbędzie się w terminie od 8 do 29 czerwca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dariusz Piontkowski przekazał również informacje o terminach wyników oraz składania dokumentów. Przypomniał również, że od 25 maja w szkołach będą mogły być przeprowadzane konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu. Od 1 czerwca ze spotkań z nauczycielami będą mogli skorzystać również uczniowie, którzy nie są tegorocznymi maturzystami.

- Wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci, poprawiający swoje wyniki, dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września - poinformował Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19

2. Z ostatniej chwili: Wiemy, kiedy odbędą się matury i egzaminy. Szef MEN potwierdził datę

W tym roku przesunięte zostały również terminy egzaminów ośmioklasisty oraz zawodowych. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej napiszą testy w dniach 16-18 czerwca, natomiast tegoroczne egzaminy zawodowe odbędą się w terminie od 17 do 28 czerwca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwca
  2. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły
  3. Nieprawdopodobne informacje o wnuku Magdy Gessler. Syn restauratorki zdradził rodzinną tajemnicę
  4. Daniel Olbrychski zabrał syna na spotkanie z Janem Pawłem II. Wkrótce stała się niebywała rzecz
  5. Dramatyczne poszukiwania dwóch młodych mężczyzn na Zalewie Szczecińskim. Służby pracują już drugi dzień
  6. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News