Co z maturami? Jest oświadczenie CKE, wiele osób będzie niezadowolonych

Co z maturami? Jest oświadczenie CKE, wiele osób będzie niezadowolonych Źródło: wikipedia Marcin Otorowski

Matura i wszystkie egzaminy przeprowadzane przez polskie szkoły stoją pod znakiem zapytania. W związku z nieustannie pojawiającymi się pytaniami Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała oficjalne oświadczenie. Wiele osób może być niezadowolonych, gdy dowie się, jakie plany mogą wejść w życie.

Matura jest jednym z najważniejszych egzaminów, które ma przed sobą wiele uczniów. Obecna sytuacja w kraju, która związana jest z koronawirusem, sprawia, że w mediach wciąż pojawiają się pytania, czy terminy egzaminów zostaną przesunięte. Centralna Komisja Edukacji wystosowała właśnie oficjalne oświadczenie w sprawie. 

Lekcje w szkole zawieszone. Matura już za półtora miesiąca 

Zgodnie z decyzją wszelkie placówki edukacyjne pozostają zamknięte do 25 marca. Termin ten może ulec zmianie, jeżeli sytuacja w kraju nie będzie się poprawiała. Uczniowie, którzy obecnie nie chodzą do szkoły, mogą korzystać z zajęć, które odbywają się za pośrednictwem internetu. Nauczyciele publikują zadania, by uczniowie pracowali i uczyli się podczas izolacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dyrektor CKE, Marcin Smolik przekazał, że zajęcia w szkołach mogą zostać odwołane nawet do świąt Wielkanocnych, gdyby zaszła taka potrzeba. Przekazana została także oficjalna wiadomość związana z przesuwaniem terminów egzaminów, w tym matury. 

Matura 2020. Oficjalne oświadczenie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 

W związku z pojawiającym się pytaniami odnośnie do egzaminów, które mają odbyć się w pierwszej połowie roku, Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła wydać oficjalne oświadczenie, by uniknąć fake newsów, które obecnie zalewają sieć. 

- Jeśli przerwa w szkołach przedłuży się do okresu po świętach, trzeba będzie przesunąć egzaminy. Na tę chwilę czasowe zawieszenie zajęć w szkołach nie wpływa na ich terminy – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Marcin Smolik dodał, że nie ma na razie powodów do wdrażania nowych terminów. Dyrektor CKE dodał, że przesunięcie terminów nie będzie skomplikowanym zadaniem, a jeżeli będzie taka potrzeba, egzaminy, w tym matura odbędą się w nowych terminach. Podkreślone zostało także, że wciąż są to tylko dywagacje, a na razie nie ma potrzeby, by zmieniać terminy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Agata Duda w końcu przerwała milczenie. Chodzi o koronawirusa
  4. Szybki test ujawnia twoje największe i najgorsze wady. Nawet te, które próbujesz ukryć, odważysz się?
  5. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: radomsko24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News