Charlotte Fitzmaurice wystąpiła do sądu o zgodę na eutanazję dla swojej ciężko chorej córki Nancy.  Za zgodą sądu lekarze przestali karmić 12-latkę. Zmarła po 14 dniach agonii.

Dziewczynka urodziła się niewidoma, miała zapalenie opon mózgowych, wodogłowie i posocznicę. Nigdy nie była w stanie nauczyć się chodzić, mówić, ani w jakikolwiek samodzielny sposób funkcjonować.  Przez całe życie karmiono ją przez rurkę.

Po wielu latach przyjmowania silnych leków (morfiny i ketaminy) organizm dziewczynki przywykł do tych substancji i przestał  na nie reagować. Dziewczynka przez kilka ostatnich tygodni wiła się z bólu niemal przez całą dobę. Rodzice dłużej nie mogli patrzeć na cierpienie dziecka. Komisja Etyki Lekarskiej w Great Ormond Hospital wystąpiła do sądu o pozwolenie na eutanazję ? to jedyne co można było zrobić, aby skrócić cierpienia dziewczynki. Matka dziewczynki jest przerażona sytuacją, mówi że nigdy sobie nie wybaczy tego co zrobiła, pomimo że wie, że to co zrobiła było jedynym sposobem na przerwanie cierpienia córki.

Żadnemu swojemu wrogowi nie życzyła bym aby znalazł się w takiej sytuacji ? to chyba najgorsze co może spotkać matkę.

Ta sytuacja jest przerażająca ? pytanie tylko, czy lekarze musieli głodzić dziecko powodując jego powolną i bolesną agonię? To nie jest raczej ta legendarna, humanitarna eutanazja a zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Takich sytuacji prawdopodobnie będzie coraz więcej. Dzieje się tak, ponieważ rodzi się wiele dzieci z ciężką niepełnosprawnością sprzężoną ? dzieci takie nie słyszą i nie widzą, przez co nie mogą nauczyć się samodzielnie funkcjonować w żaden sposób. W większości przypadków, przy tego typu dysfunkcjach istnieją inne ciężkie i przewlekłe choroby, które potęgują cierpienie takich dzieci. Wszystko dlatego że dzieci takie są zaraz po porodzie ratowane ?za wszelką cenę?  i wszelkimi możliwymi sposobami. Często zdarza się że od początku życia aż do jego końca ich funkcje życiowe są sztucznie podtrzymywane. W warunkach naturalnych, bez wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego wiele z takich dzieci po prostu by umarło. Brutalnie mówiąc ? zbyt wiele dzieci jest ratowanych na siłę, wszelkimi sposobami, nie pozwala się im odejść w spokoju, co skazuje je na życie w ogromnym cierpieniu.  Moim zdaniem rozwiązaniem takiego problemu nie jest również przerywanie ciąży.  Aborcja bowiem jest odebraniem dziecku pewnego ?prawa do tożsamości?  i  godnej śmierci. Wiele matek decyduje się na urodzenie chorego dziecka, ponieważ chce je godnie pochować, nadać mu imię, często je ochrzcić. Aborcja odbiera człowieczeństwo i w myśl lewicowców dziecko traci swą wartość – rzeczywiście staje się tylko ?płodem?  a szczątki dziecka zamiast w grobie, zostają spuszczone w toalecie lub dołączone do odpadów medycznych. Tak, jakby to w ogóle nie miało znaczenia.

 

Źródło: wp.pl

Fot. metro.co.uk

Zobacz również

Reprezentantka Ruchu Narodowego. Współpracuje z portalami wmeritum.pl (jedyna kobieta w dziale moto) i pikio.pl.
Studentka resocjalizacji. Zawodowo pracuje jako Copywriter.
Kocha morze i stare samochody.