Internauci nie dowierzali, oglądając film, na którym kobieta wyjmuje swojemu dziecku paznokcie z dziąseł. Nagranie jest wstrząsające i zdecydowanie zniechęca do niezdrowych nawyków.

Chłopiec, którego widać na filmie, długo i natrętnie obgryzał paznokcie. Przez ten nawyk doprowadził swoje dziąsła do stanu, w którym jego matka musiała wyjmować mu paznokcie pęsetą.

Kobieta zauważyła, że chłopiec ma coś białego na dziąsłach. Sięgnęła więc po pęsetę i próbowała to usunąć. Nie spodziewała się, że wyjmie swojemu synowi aż 27 paznokci z kieszonek między dziąsłami.

 – Spojrzałam w usta syna i zobaczyłam coś białego w jego dziąsłach. Chwyciłam pęsetę i delikatnie wyciągnęłam to, co się tam przebijało. Okazało się, że to paznokieć! Szukałam dalej, w następnym punkcie było ich, aż… 27! Stomatolog, z którym się konsultowałam nigdy nie widział niczego takiego. Kale długo obgryzał paznokcie i „bawił” się nimi w ustach. Paznokcie prawdopodobnie penetrowały dziąsła i dostawały się w kieszonki „między” zębami mlecznymi a stałymi. Nie pozwólcie Waszym dzieciom na obgryzanie paznokci! – napisała Sara Guidry.

Film, który opublikowała kobieta, został udostępniony paręset tysięcy razy. Internautom trudno było uwierzyć w jego autentyczność. Tego typu przypadki nie są częste, ale jak widać, możliwe.

 – Parafunkcja (czyli notoryczne, świadome lub nieświadome np. obgryzanie ołówków, paznokci, wysuwanie lub cofanie żuchwy itp.), jaką jest w tym przypadku obgryzanie paznokci, musiała być bardzo intensywna, by mogła prowadzić do takich konsekwencji. To wyjątkowa sytuacja – tłumaczył portalowi Mamadu.pl lek. stom. Zbigniew Opałczyński.

...

Zobacz również

 

Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017

 

Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017