Matka wyjęła z dziąseł dziecka 32 paznokcie. Wstrząsający film obejrzano już 12 milionów razy (VIDEO)

Matka wyjęła z dziąseł dziecka 32 paznokcie. Wstrząsający film obejrzano już 12 milionów razy (VIDEO) Źródło: fot. Facebook/Sara Guidry

Internauci nie dowierzali, oglądając film, na którym kobieta wyjmuje swojemu dziecku paznokcie z dziąseł. Nagranie jest wstrząsające i zdecydowanie zniechęca do niezdrowych nawyków.

Chłopiec, którego widać na filmie, długo i natrętnie obgryzał paznokcie. Przez ten nawyk doprowadził swoje dziąsła do stanu, w którym jego matka musiała wyjmować mu paznokcie pęsetą. Kobieta zauważyła, że chłopiec ma coś białego na dziąsłach. Sięgnęła więc po pęsetę i próbowała to usunąć. Nie spodziewała się, że wyjmie swojemu synowi aż 27 paznokci z kieszonek między dziąsłami.  - Spojrzałam w usta syna i zobaczyłam coś białego w jego dziąsłach. Chwyciłam pęsetę i delikatnie wyciągnęłam to, co się tam przebijało. Okazało się, że to paznokieć! Szukałam dalej, w następnym punkcie było ich, aż… 27! Stomatolog, z którym się konsultowałam nigdy nie widział niczego takiego. Kale długo obgryzał paznokcie i "bawił" się nimi w ustach. Paznokcie prawdopodobnie penetrowały dziąsła i dostawały się w kieszonki "między" zębami mlecznymi a stałymi. Nie pozwólcie Waszym dzieciom na obgryzanie paznokci! - napisała Sara Guidry. Film, który opublikowała kobieta, został udostępniony paręset tysięcy razy. Internautom trudno było uwierzyć w jego autentyczność. Tego typu przypadki nie są częste, ale jak widać, możliwe.  - Parafunkcja (czyli notoryczne, świadome lub nieświadome np. obgryzanie ołówków, paznokci, wysuwanie lub cofanie żuchwy itp.), jaką jest w tym przypadku obgryzanie paznokci, musiała być bardzo intensywna, by mogła prowadzić do takich konsekwencji. To wyjątkowa sytuacja - tłumaczył portalowi Mamadu.pl lek. stom. Zbigniew Opałczyński.

  Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017
  Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017
Następny artykuł