Zmiana płci nadal jest tematem, który wywołuje sprzeczne opinie. Szczególnie jeśli dotyczy to osób nieletnich. W Wielkiej Brytanii doszło do szczególnej sytuacji, ponieważ takiemu zabiegowi poddała się matka wraz z 14-letnim synem.

Wszystko zaczęło się od wyznania syna – Corey’a Maison’a, który oświadczył rodzicom, że tak naprawdę czuje się dziewczyną. To sprowokowało jego matkę do podobnego wyznania.

Chciałam, aby rodzice byli ze mnie dumni, ale bałam się, że im się to nie spodoba – miało powiedzieć dziecko.

To właśnie skłonić miało matkę do podjęcia decyzji o zmianie swojej płci, jak i syna. Obecnie opowiada o tym, jak trudna była to decyzja.

Pierwsze uczucie to była ulga, a następnie strach. Obawa o przyszłość, o to jak zareaguje rodzina i jak będzie wyglądać reszta mojego życia – mówi Eric Maison (wcześniejsza Erica).

Jednak, żeby tego było mało to Eric, który pozbył się piersi, a obecnie jest w fazie terapii hormonalnej, nie planuje rozwodu z mężem. Jak się okazuje, on również podziela ten pogląd.

Zakochałem się w osobie, nie w płci. Była piękną kobietą, ale tak samo piękną wewnątrz, jak na zewnątrz. Eric musi akceptować swój wygląd, żeby być szczęśliwym w swoim umyśle – obojętnie męskim, czy żeńskim – mówi mąż obecnie już Erica.

...

Zobacz również