Matka Gołoty wywołała skandal! Politycy w szoku

Matka Gołoty wywołała skandal! Politycy w szoku Źródło:

Matka Gołoty wywołała burzę medialną w momencie, gdy oświadczyła, że zamierza wystartować w wyborach samorządowych z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chciała zrobić dla polski coś pożytecznego, a wywołała skandal. 

Bożenna Gołota jest kandydatką PSL na radną w Warszawie. Jak sama mówi, "chce zrobić coś pożytecznego dla Polski", lecz jak do tej pory udało jej się zdenerwować polityków własnej partii. Zgłaszając swoją kandydaturę podkreślała swoją chęć walki o polepszenie praw emerytów, tą tematyką kobieta zajmuje się społecznie już od dłuższego czasu. To, co matka Gołoty jednak ostatnio publicznie powiedziała wstrząsnęło światem polityki, a w największym szoku byli politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Matka Gołoty w świecie polityki

Jeszcze do niedawna Bożenna Gołota znana była głównie jako matka polskiego boksera, Andrzeja Gołoty, który czterokrotnie zdobył mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. Niedawno kobieta oficjalnie ogłosiła, że chce wystartować z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w najbliższych wyborach samorządowych. - Bardzo się cieszę, że pani Bożenna wystartuje z PSL w najbliższych wyborach samorządowych. Wiem, że będzie pracować nad propozycjami dla warszawskich seniorów. Już dziś planujemy wspólne spotkania i zbiórkę podpisów pod projektem "Emerytura bez podatku" - powiedział Jakub Stefaniak, rzecznik PSL w wywiadzie dla Super Expressu.

Polityczna wpadka matki Gołoty

Kobieta znalazła się na liście PSL, ale nie przeszkodziło jej to w zadaniu partii bardzo mocnego ciosu. Gołota publicznie zaczęła zachwalać polityków PiS. - Morawiecki i Duda to urodzeni politycy. Premier świetnie daje radę, a prezydent Andrzej Duda jest lepszy od swoich poprzedników - powiedziała. Oczywiście nie uszło to uwadze polityków z partii, którą kobieta chce reprezentować. Pojawiły się bardzo mocne wypowiedzi. Najciekawiej zrobiło się jednak, gdy padło pytanie dotyczące głosowania w wyborach prezydenckich na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który jest prezesem partii. Kobieta bardzo szczerze i z przekonaniem oznajmiła, że najchętniej poparłaby Andrzeja Dudę, a ich kandydatowi brakuje doświadczenia. - Jeśli pani Gołota nie widzi możliwości popierania ewentualnej kandydatury na prezydenta Polski Władysława Kosiniaka-Kamysza, to ją to dyskwalifikuje jako naszą kandydatkę w wyborach samorządowych. Skoro jej idolami są Morawiecki i Duda, to może pani Bożenna rozważyłaby start z listy PiS?! - ostro komentuje poseł PSL, Piotr Zgorzelski. Ciekawe czy matka Gołoty świadomie stara się o pierwszy, przedwyborczy transfer z PSL do PiS?
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Weta Dudy to zasłona dymna! PiS podjął już decyzję, znamy scenariusz
  2. Aretha Franklin nie żyje. Wstrząsające informacje, fani w żałobie
  3. Patryk Jaki pojechał na wesele kolegi. Teraz ma poważne kłopoty
Następny artykuł