Los "sopelka" poruszył Polaków. Matka porzuciła noworodka na działkach

Los "sopelka" poruszył Polaków. Matka porzuciła noworodka na działkach Źródło: pikio.pl

Matka porzuciła noworodka na pastwę losu na działkach. Smutny los maluszka poruszył wielu Polaków, łzy same napływają do oczu.

Matka pozostawiła noworodka na pewną śmierć. Nie tylko samo porzucenie dziecka przyprawia o gęsią skórkę, ale również sposób, w jaki matka zostawiła maleństwo. Noworodka porzucono na na warszawskim Targówku, w pobliżu działek przy ulicy Głębockiej. Spacerujący tamtędy przechodzień usłyszał płacz dziecka i zainteresował się, skąd on dochodzi. Kiedy dotarł na miejsce, widok nim wstrząsnął - dziewczynka, schowana do reklamówki niczym produkt, została porzucona w zaroślach na terenie ogródków działkowych. Gdyby nie jej płacz, możliwe, że nikt by jej nie znalazł i zakończyłoby się to najgorszą tragedią. 

Zdruzgotany przechodzień zaalarmował ochronę, a następnie noworodek został przewieziony do szpitala Bródnowskiego. Po oględzinach uznano, że dziewczynka prawdopodobnie urodziła się tego samego dnia, w którym ją odnaleziono, tj. 7 listopada. Miała niezwykle dużo szczęścia, że znaleziono ją tak szybko. Strach pomyśleć, co mogło się wydarzyć, gdyby nikt nie przechodził obok krzaków, gdzie była ukryta. Listopadowe zimno nie pozwoliłoby jej przetrwać nocy.

Ogromne zainteresowanie i współczucie dla dziewczynki

Sprawę nagłośniono, a historia dziewczynki poruszyła miliony Polaków. Potwierdza to szpital Bródnowski, do którego codziennie rzesza osób dzwoni, aby pomóc "sopelkowi". Tak pracownicy nazywają dzieci porzucone na zimnie przez wyrodne matki lub ojców. Dziewczynka dostała na imię Zosia. Jak podaje szpital, wiele osób chce pomóc Zosi: podarować zabawki, ubranka i inne przedmioty codziennego użytku. Ponadto zgłaszają się chętne matki, które pragną podzielić się z nią swoim mlekiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szpital zapewniła, że noworodkowi niczego nie brakuje, jest w rękach specjalistów, a personel daje jej "taką dawkę czułości, jaką tylko jest w stanie ofiarować". Poinformowano również, że darowizna mleka obcej matki musi odbyć się  za pośrednictwem Regionalnego Banku Mleka Kobiecego.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Kara dla wyrodnej matki

Matka Zosi została odnaleziona kilka godzin po tym, jak porzuciła noworodka. Prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania dzieciobójstwa, za co grozi 5 lat więzienia. 36-letnia kobieta znajdowała się w grupie bezdomnych, którzy przymierzali się do rozpoczęcia libacji z dala od miejsca porzucenia dziecka. Miało to miejsce na terenie Pragi-Północ, gdzie grupa została zauważona przez patrol straży miejskiej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Córeczka urodziła się z sercem na wierzchu. Zdjęcie nie dla wrażliwych
  2. W nocy zobaczył małe dziecko na drodze. Podszedł bliżej i nogi się pod nim ugięły, widok będzie go prześladował do końca życia
  3. Zrozpaczona rodzina pochowała psa. Za 14 godzin usłyszeli drapanie do drzwi i pobledli
  4. Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodoba
  5. Najbiedniejsi dostaną po 1600 ZŁOTYCH! Projekt ustawy już jest gotowy

Następny artykuł