Morawiecki zdruzgotany. Koszmarny dzień dla PiS
Mikołaj Pilecki - 8 Grudnia 2018

Morawiecki zdruzgotany. Koszmarny dzień dla PiS

Mateusz Morawiecki wraz z całym środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości pożegnał dziś Joannę Szczypińską, wieloletnią współpracowniczkę Jarosława Kaczyńskiego i oddaną opozycjonistkę okresu PRL. Posłanka zmarła po komplikacjach wywołanych zabiegiem. Od dziś w PiS trwa żałoba.

Mateusz Morawiecki, gdy tylko dowiedział się o śmierci 61-letniej posłanki PiS, opublikował na swoim twitterowym koncie żałobny post. Szczypińska była niezwykle ważna zarówno dla prezesa PiS jak i dla istnienia i dziedzictwa całego ugrupowania. Działaczka współpracowała z dawnym premierem od samego początku byłego Porozumienia Centrum. W czasach PRL zakładała NSZZ w służbie zdrowia, doświadczała represji politycznych w postaci brutalnego bicia. Mandat poselski uzyskała w 2004 roku i od tamtej pory nieustannie zasiadała w Sejmie. Kilka lat temu do mediów wyciekła informacja o nowotworze, na który zachorowała. W czasie, gdy potrzebowała terapii, zrezygnowała na jakiś czas z leczenia, by solidaryzować się z innymi chorymi, którzy w przeciwieństwie do niej musieli spędzać długie godziny i miesiące w kolejkach i w oczekiwaniu na pomoc specjalistów. To jednak nie rak odebrał jej życie. Śmierć nastąpiła w wyniku komplikacji po zabiegu urologicznym. Posłanka zmarła dziś około południa.

Mateusz Morawiecki w żałobie

Śmierć Joanny Szczypińskiej zasmuciła Mateusza Morawieckiego, który by uhonorować jej wkład w rozwój Prawa i Sprawiedliwości oraz jej służbę dla Polski i "Solidarności" opublikował specjalny tweet. - Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej - osoby niesłychanie ciepłej, zawsze gotowej do oddania swojego serca drugiemu człowiekowi. Pani Poseł, dziękujemy za lata pracy dla Solidarności, dla Rzeczypospolitej. RIP - napisał Prezes Rady Ministrów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński był bardzo blisko zmarłej posłanki

Choć zły stan zdrowia Szczypińskiej trwał od dłuższego czasu, posłanka nie zaprzestawała swojej działalności. Jak powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z Telewizją Polską, zmarła była kobietą niezwykłego ducha i radości życia, która pomimo cierpienia, sama pomagała cierpiącym. Jej odejście nazwał przedwczesnym, a jego efekt "mocnym ciosem" w całe Prawo i Sprawiedliwość. Prezes PiS był wyraźnie zasmucony wiadomością, która przyszła do niego w samym środku wyjazdowego posiedzenia najważniejszych osób w partii pod Serockiem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS skazuje ich na cierpienie. Od lat czekają na pomoc
  2. Skandal! Andrzej Duda promuje tekst o tym, że Unia Europejska to IV Rzesza
  3. Jarosław Kaczyński SPANIKOWANY jak nigdy! Publicznie powiedział więcej niż powinien
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
Marta Kaczyńska10 WSTYDLIWYCH tajemnic Marty Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News