Kolejne nagrania Morawieckiego. "Ludziom się K**WA wydawało, że"

Kolejne nagrania Morawieckiego. "Ludziom się K**WA wydawało, że" Źródło:

Mateusz Morawiecki był jednym z głównych członków afery podsłuchowej, której akcja rozgrywała się w restauracji "Sowa i przyjaciele" w 2013 roku. Dziś ujawniona została całość rozmowy, w której uczestniczył obecny premier Polski. Nagranie te znajduje się w aktach śledztwa ds. afery taśmowej i nie było do tej pory publikowane. 

Mateusz Morawiecki jeszcze 4 lata temu obejmował stanowisko prezesa Banku Zachodniego WBK. To właśnie wtedy spotkał się między innymi z prezesem banku PKO BP - Zbigniewem Jagiełłą oraz prezesem PGE - Krzysztofem Kilianem. Treść ich rozmowy obiegła dziś media.

Mateusz Morawiecki w czułych słowach o "Merkelowej"

Obecny premier Polski w rozmowie z prezesami PKO BP oraz PGE między innymi chwalił pracę, jaką wykonuje kanclerz Niemiec. Uważa on, że fantastycznym sposobem na odbudowanie gospodarki państwa jest sytuacja, w której ludzie pracują za miskę ryżu. - Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej (...) To, co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli oczekiwaniach. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała (...) to, co robi Merkel, Obama, to fantastyczna robota - odrzekł Morawiecki. Wypowiedział się również na temat funduszy inwestycyjnych, a konkretnie funduszy hedgingowych: - Ku**a, siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy i mają nakumulowane tego kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować (...) Wydaje mi się, że popełniają błąd. Nie dokonują pewnej redystrybucji - ocenił sytuację.

"Durni i naiwni Polacy"

Mateusz Morawiecki nie zostawił również suchej nitki na Polakach. Wykpił ich oczekiwania, a może raczej marzenia o godnych emeryturach, darmowej edukacji i służbie zdrowia. Czyli to, co w późniejszym czasie swoim wyborcom obiecywał PiS, do którego Morawiecki przynależy. Z rozmowy dowiadujemy się o jego opinii odnośnie naiwnych obywateli: - Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo - wyśmiał.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Będziemy strzelać?!

Były prezes Banku Zachodniego WBK wypowiedział się także w kwestii emigrantów. Odniósł się do liczby nastolatków w Afryce, którzy najprawdopodobniej będą chcieli wedrzeć się do Europy, w tym również do Polski: - W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją - zauważył. Dłużna nie pozostała mu zastępczyni prezesa banku PO BP, Bogusława Matuszewska, która również była obecna na spotkaniu. W swoich słowach zapowiedziała, że do emigrantów będziemy po prostu... strzelać. - O ku***. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iPhony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać - zapowiada.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Marta została zgwałcona
  2. Asteroida leci w kierunku Ziemi. Jackowski ujawnia co się stanie
  3. Nad Polskę nadciąga Jessica! Wiatr ponad 100km/h
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News