Sprawy zaszły za daleko! Ujawnienie ostatniej taśmy Morawieckiego może pogrążyć PiS

Sprawy zaszły za daleko! Ujawnienie ostatniej taśmy Morawieckiego może pogrążyć PiS Źródło: Fot. YouTube/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki w okresie afery taśmowej był ważnym członkiem Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Jak donoszą przesłuchani przez śledczych świadkowie, obecny szef rządu brał udział w rozmowie odnoszącej się do planowanej malwersacji finansowej. Ujawnienie ostatniej taśmy Morawieckiego może pogrążyć PiS. Sprawy zaszły już zdecydowanie za daleko.

Szef polskiego rządu musi przygotować się na trudny rok i zażartą walkę z politycznymi przeciwnikami, którzy zrobią dosłownie wszystko, by pozbawić go władzy. Mateusz Morawiecki jest tego całkowicie świadom i już przed Sylwestrem przesunął rząd na wyborcze tory. Jak powiedział w rozmowie z NaTemat prof. Antoni Dudek kartą przetargową podczas wyborów do PE i do Sejmu mogą być półlegendarne taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele", które mają poświadczać przestępczą aktywność premiera w okresie pracy dla rządu PO-PSL. Problem w tym, że nikt nie wie, kto posiada takie nagrania, a ich istnienie poświadczyli jedynie kelnerzy po przesłuchaniu przez Prokuraturę.

- Cały czas jest też temat taśmy z nagraniem wizyty Mateusza Morawieckiego w "Sowa i Przyjaciele". Jej istnienie pozostaje wciąż wielkim znakiem zapytania. Jeśli jednak ktoś ją ma, a nagrana treść jest zbieżna z tym, co kelnerzy od podsłuchów powiedzieli śledczym i premier Morawiecki uczestniczył w rozmowie o jakichś malwersacjach bankowych, dla PiS będzie to gigantyczny problem - powiedział prof. Dudek.

Mateusz Morawiecki pogrąży PiS?

Zdaniem Antoniego Dudka ujawnienie opisanych nagrań, w przeciwieństwie do poprzednich, w których mowa o słynnej pracy "za miskę ryżu", pogrąży nie tylko Prezesa Rady Ministrów, ale także całe Prawo i Sprawiedliwość. Jak dodaje, nagranie może pojawić się najwcześniej przed nadchodzącymi wyborami. - Jeśli takie nagranie z Mateuszem Morawieckim ma kiedykolwiek wypłynąć, na pewno stanie się to właśnie przed wyborami parlamentarnymi. Byłby to optymalny moment - czytamy. Trudno nie zgodzić się z tymi założeniami, szczególnie, że teoretyczna taśma zawierałaby naprawdę obciążający premiera materiał, który zmusiłby go do dymisji i odebrał jakiekolwiek zaufanie społeczne Zjednoczonej Prawicy. Warto przypomnieć także, że poprzednia afera taśmowa doprowadziła do przegrania wyborów przez PO i PSL, choć nie znalazło się na nich nic szczególnego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Polacy usłyszeli prawdy, o których dawno wiedzieli - politycy zarabiają dużo pieniędzy i wydają je w ekstrawagancki sposób (ośmiorniczki), a także, iż potrafią wypowiadać się o obywatelach w pogardliwy sposób i w rozmowach prywatnych używają wulgaryzmów. Jeśli tak błahe sprawy wyniosły PiS do władzy, to dowód na domniemane przestępstwo musi go jej pozbawić.

Maraton wyborczy zaczyna się już wiosną

Pierwsze w tym roku wybory odbędą się już pod koniec maja. Polacy ruszą do urn, by wybrać reprezentację do Parlamentu Europejskiego. Pierwszy raz w historii tych wyborów w naszym kraju Platforma Obywatelska nie jest faworytką, a jest nim za to PiS. Jesienią natomiast odbędą się najważniejsza wybory ostatnich czterech lat - wybory do Sejmu RP IX kadencji. Okaże się wówczas, czy jadący na straszeniu rządami PO, PiS utrzyma władzę, czy może flegmatyczny Grzegorz Schetyna przekona Polaków, że partia Jarosława Kaczyńskiego zniszczyła wszystko, co osiągnęli przez osiem lat Donald Tusk i Ewa Kopacz. Oba te niezwykle ważne wydarzenia będziemy relacjonować oczywiście na Pikio.pl ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercu
  2. Duda postawił się Kaczyńskiemu! Pomoże największemu wrogowi PiS
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News