Mateusz Morawiecki
Fot. DW Polski
Wiadomości Pikio - 18 Grudnia 2018

Morawiecki bliski śmierci! Szokująca relacja

Mateusz Morawiecki nie zawsze był spokojnym i wyważonym człowiekiem. Chociaż obecnie pełni niezwykle stateczną i odpowiedzialną funkcję, która zobowiązuje go do stania po stronie prawa, to nie zawsze był obarczony tego typu ciężarem. Okazuje się, że taka niezależność była to dla niego niezwykle niebezpieczna. Mogła go doprowadzić nawet do śmierci.

Mateusz Morawiecki zdaje się być człowiekiem spokojnym i statecznym. Jak się okazuje, wizerunek ten albo nie jest prawdziwy, albo uległ ogromnej metamorfozie. W filmie nagranym na potrzeby Muzeum Wspomnień premier wyznał, że przez własne zachowanie był o krok od śmierci. Jego relacja jest doprawdy szokująca.

Premier o krok od śmierci

Mateusz Morawiecki nagrał specjalny film, w którym wspomina o swoich ciężkich chwilach w PRL-u. Swoją szczególną uwagę zwrócił na wydarzenie w którym próbował pomóc ojcu, zawierzając jego baner na rusztowaniu. Te działania bardzo nie spodobały się milicji, która próbowała go powstrzymać. Obecny premier zaczął się ścigać z funkcjonariuszami, co mogło się dla niego skończyć tragicznie. Miał on wówczas 19 lat. - Wydarzenie, które długo miałem w pamięci to było, jak wywieszałem transparent w sprawie uwolnienia mojego ojca po jego aresztowaniu. To musiało być w listopadzie 1987 r. na rusztowaniach na placu Kościuszki we Wrocławiu. Uciekałem razem w kolegą po takich rachitycznych rusztowaniach przed milicjantami, bo tak się wtedy nazywali policjanci. I w końcu nas złapali na tych rusztowaniach na czwartym czy piątym piętrze. Próbowali szarpać się z nami, grożąc, że zrzucą nas stamtąd. I mnie konkretnie również. Trzymałem się takiej rachitycznej rurki, która chyba ocaliła mi życie, bo udało się przetrwać tamtą scenę - szokująco wyznał.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jaruzelski i CyrankiewiczWojciech Jaruzelski wymiękał przy Cyrankiewiczu? Tak wyglądały auta partyjniakówCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki wierzył w wolną Polskę

Premier RP odwołał się również do tego, że bardzo mocno wierzył w odzyskanie wolności przez Polskę. Gdy już się to jednak stało, był on nie tylko bardzo szczęśliwy, ale i zdziwiony. Myślał, że odzyskanie wolności zajmie o wiele więcej, przynajmniej o 10-20 lat. Chociaż wszystkim wydawało się to wówczas daleką wizją, to nie zmieniło to ich zagrzania do walki. - Determinacja w nas była duża - wspomniał. Jak podkreślił obecny premier, walka o wolność okazała się być łatwiejsza dzięki prawdzie - dzięki niej ludzie mieli coraz większą świadomość tego co się dzieje, a komuniści czuli się coraz mniej pewnie. - Komuniści prawdy bali się jak ognia. Ta prawda przebijała się coraz bardziej do świadomości społecznej i za kolejnym obrotem kołowrotka wolnościowego pomogła nam Polakom odzyskać niepodległość - opowiedział. Źródłem prawdy była między innymi nielegalnie kolportowana prasa, a także ulotki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujące doniesienia mediów o Waldusiu z Kiepskich. Aż trudno uwierzyć
  2. Jolanta Kwaśniewska inspiracją polskich gwiazd! Padają przed nią, jak przed królową
  3. Zagrała w filmie „Smoleńsk”. Została za to brutalnie pobita przez słynnego aktora
  4. Córka Beaty Tyszkiewicz w centrum potężnego skandalu! Co na to jej schorowana matka?!
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News