Morawiecki zwołuje pilne posiedzenie Sejmu! Sprawa jest naprawdę poważna
Karol Zaborowski - 21 Grudnia 2018

Morawiecki zwołuje pilne posiedzenie Sejmu! Sprawa jest naprawdę poważna

Mateusz Morawiecki właśnie poprosił marszałka Sejmu o pilne zwołanie dodatkowego posiedzenia. Sprawa jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowego rozwiązania.

Mateusz Morawiecki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dosłownie pali mu się grunt pod nogami. Rok 2018 zmierza już ku końcowi, a wiele spraw wymaga jeszcze rozwiązania. Jedną z nich są kwestie związane z zapowiedzianymi wzrostami w opłatach za prąd. Premier zapowiedział, że żadnych wzrostów nie będzie i stara się słowa dotrzymać. Jednak czy to mu się uda? Wiele osób ma nadzieję, że tak. Wedle słów Morawieckiego przygotowane jest już szczegółowe postępowanie, jak zaradzić temu problemowi.

Mateusz Morawiecki ma coraz mniej czasu

Temat cen za energię elektryczną poruszany jest już od jakiegoś czasu. Jednak do tej pory politycy więcej mówili, niż robili w tej sprawie. Teraz wygląda na to, że ta sytuacja się zmieni. - Poprosiliśmy marszałka Sejmu o zwołanie posiedzenia - powiedział Morawiecki. Wedle zapowiedzi Morawieckiego ceny za prąd w 2019 roku mają zostać utrzymane na takim samym poziomie jak w pierwszej połowie 2018. - Doprowadzimy do tego, żeby ceny były utrzymane na poziomie z pierwszej połowy 2018 r. - dodaje premier. Dodatkowe posiedzenie zostało zaplanowane na 28 grudnia, czyli tuż po świętach Bożego Narodzenia. Poruszana na nim będzie przede wszystkim tematyka ustawy, która ma zapewnić zapowiadane ceny za prąd.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Według Morawieckiego mechanizmem, który ma je zapewnić jest obniżenie akcyzy na 5 zł od mWh energii, gdzie teraz wynosi ona 20 złotych. Chodzi również o obniżenie opłaty przejściowej o około 95%. - Muszą one również być przyjęte w formie ustawy. I będą przyjęte w formie ustawy. Poprosiliśmy pana marszałka o zwołanie posiedzenia Sejmu w tym celu, żeby przyjęte zostały odpowiednie uregulowania ustawowe jeszcze w tym roku - mówił szef rządu. Morawiecki doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to ostatni dzwonek, aby rozwiązać ten problem. Dodatkowo w momencie, gdyby rząd PiS nic z tym nie zrobił, to według wielu osób wyniki przyszłorocznych wyborów parlamentarnych byłby już przesądzone.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kaczyński zawsze bał się tego najbardziej. Jego koszmar spełnia się na naszych oczach
  3. Wicepremier w żałobie. Nie żyje jego bliski współpracownik
  4. Wielka konsternacja w studiu, zgromadzonych wbiło w ziemię. Wszystko przez Rydzyka
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  6. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News