PiS nie może uwierzyć. PROKURATURA zajmie się Mateuszem Morawieckim

PiS nie może uwierzyć. PROKURATURA zajmie się Mateuszem Morawieckim

Premier Mateusz Morawiecki wpadł w gigantyczne tarapaty. Jeden z posłów opozycji zdecydował się złożyć w jego sprawie oficjalne zawiadomienie do krajowej prokuratury. Czym jego zdaniem zawinił szef Rady Ministrów?

Z inicjatywy Krzysztofa Brejzy po raz kolejny do mediów powrócił temat nagród dla ministrów w rządach Mateusza Morawieckiego oraz Beaty Szydło. Politycy mieli otrzymywać dodatki do miesięcznych pensji, które ostatecznie utworzyły naprawdę duże sumy. Tym samym nie złamano jednak zasad dotyczących przyznawania ministrom jednorazowych premii.

Mateusz Morawiecki w centrum afery

Poseł Platformy Obywatelskiej chciał więc dowiedzieć się więcej na temat wysokości przyznawanych kwot. Kierował w tej sprawie interpelacje poselskie, na które do dziś nie otrzymał odpowiedzi. Postanowił więc zawalczyć o sprawiedliwość.... w prokuraturze. - Celowe blokowanie przez premiera M. Morawieckiego ujawnienia kwot "drugich pensji" polityków PiS w 2016 roku jest naruszeniem prawa. Dlatego dziś złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (art. 231 kk) - napisał Brejza na Twitterze.

Oficjalne uzasadnienie zgłoszenia

- Brak odpowiedzi stanowi lekceważenie opinii publicznej, która jest zbulwersowana zjawiskiem comiesięcznych "nagród". Opinia publiczna ma prawo do poznania tych informacji. Celowe działanie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, polegające na utajnianiu kwot tzw. "nagród" wypłacanych w 2016 r., ocenić należy jednoznacznie jako szkodzące ważnemu interesowi publicznemu. Naruszonym interesem jest prawo do jawności życia publicznego. Szkoda polega na celowym zatajeniu informacji, które winny być udostępnione na podstaw art. 115 Konstytucji, art. 14 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz art. 193 Regulaminu Sejmu - dodał także znany poseł opozycji. Mateusz Morawiecki Fot. Twitter/Krzysztof Brejza Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rodzina Lecha Wałęsy rozbita! KOLEJNE aresztowanie
  2. Kaczyński przemówił do Polaków. Pierwsze słowa po opuszczeniu szpitala
  3. Prawica go zabije. Sensacyjna zapowiedź Jakiego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News