Morawiecki dwukrotnie skazany przez sąd za kłamstwa wygłosił przemówienie o wiarygodności

Morawiecki dwukrotnie skazany przez sąd za kłamstwa wygłosił przemówienie o wiarygodności Źródło: youtube.com/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki zabrał dziś głos na konwencji Prawa i Sprawiedliwości poświęconej w głównej mierze obietnicom wyborczym. Premier nawiązywał do wiarygodności i oparciu rządów na zaufaniu społecznym. Publika przypomina natomiast dowody na... niewiarygodność premiera.

Premier Mateusz Morawiecki przemawiał na dzisiejszej konwencji PiS tuż po szefie partii, Jarosławie Kaczyńskim. Z ust prezesa Rady Ministrów padały kolejne nawiązywania do spełnianych obietnic i wiarygodności politycznej rządu. 

Obserwatorzy sceny politycznej zaznaczają jednak, że premier nie jest wiarygodnym działaczem. Przypominają na dowód w dyskusji jego dwa wyroki sądowe, w tym jeden w trybie wyborczym. Morawiecki przegrał spór o wypowiedziane publiczne słowa, po czym musiał odnosić się do sprawy.

Mateusz Morawiecki mówił o wiarygodności PiS i rządu. Komentatorzy: "to jedyny premier uznany za kłamcę w sądzie"

Wątpliwości co do intencji premiera Mateusza Morawieckiego nie ma Sławomir Neumann, polityk PO, przewodniczący klubu PO w parlamencie. Dał temu wyraz na swoim Twitterze.

- Morawiecki mówi o wiarygodności. Przecież to jedyny premier który w sądzie został uznany za kłamcę i to dwukrotnie! - napisał na Twitterze, przypominając wyroki sądów zmuszające Morawieckiego do przeprosin w ciągu 48 godzin. 

Przypomnijmy, chodzi o słowa Morawieckiego o tym, że rząd PiS wydaje więcej na drogi na poprzednie władze PO i PSL. Drugą ze spraw premier przegrał z prezydentem Krakowa. Jacek Majchrowski pozwał Morawieckiego za słowa, które ten stwierdził, że władze Krakowa nie zrobiły nic w walce ze smogiem. Sąd w trybie wyborczym przyznał rację włodarzowi miasta.

Mimo nieprzychylnych premierowi przypomnień na Twitterze w sukurs przychodzą politycy PiS. Na czele z Krystyną Pawłowicz oczywiście.

- Premier Morawiecki: wolność to walka z poprawnością polityczną, to możliwość pracy w Polsce!
Program PiS stoi na fundamencie wiarygodności - napisała na swoim profilu na Twitterze Pawłowicz.

źródło: Twitter

 

Następny artykuł