Ośmieszony Morawiecki chwali się sukcesem. Polska pośmiewiskiem w UE

Ośmieszony Morawiecki chwali się sukcesem. Polska pośmiewiskiem w UE

Premier Mateusz Morawiecki wczoraj przemawiał w Parlamencie Europejskim. Jego wystąpienie zostało bardzo chłodno przyjęte zarówno przez osoby zgromadzone na sali, jak i polskie media. Jednak niektórzy donoszą o wielkim sukcesie.

Według dr Kamila Zajączkowskiego wystąpienie premiera można podzielić na dwa etapy. W pierwszym wypowiadał się o przyszłości Unii Europejskiej oraz kontaktami z USA i trzeba przyznać, że wśród zgromadzonych te słowa wywołały brawa. Niestety w momencie, gdy Morawiecki zaczął się chwalić sukcesami rządu PiS w Polsce, reakcje diametralnie się zmieniły.

Mateusz Morawiecki o sukcesach w Polsce

Według dr Zajączkowskiego już za kilka dni nikt nie będzie pamiętał pierwszej części przemowy Mateusza Morawieckiego. Natomiast jej dalsza część zostanie na bardzo długo zapamiętana jako ośmieszenie się polskiego premiera. - Demokracja w Polsce nigdy nie kwitła tak jak dzisiaj, media publiczne dopiero teraz są niezależne, obiektywne i pluralistyczne, a sędziów SN trzeba zmienić bo są odpowiedzialni za wyroki śmierci na opozycjonistów. - mówił Mateusz Morawiecki. Z tymi słowami nie zgadza się wiele osób zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego państwa. Spór pomiędzy rządem PiS i Komisją Europejską trwa nadal i raczej nie ma co liczyć na porozumienie między stronami. Są jednak tacy, którzy oceniają wystąpienie premiera za ogromny sukces. Podczas wieczornego wydania wiadomości na ekranie pojawiła się belka z treścią, która wprawiła internautów w osłupienie. - Polski sukces budzi zazdrość w Europie - czytamy. W komentarzach wybuchła prawdziwa burza. Wielu zastanawia się, czego Europa może nam zazdrościć w obecnej sytuacji. Oczywiście większość ludzi zdaje sobie sprawę z sympatyzowania TVP do obecnej władzy. Oczywistym się więc wydaje, że nie będą oczerniać premiera na łamach swojego programu. Jednak według wielu podkreśla to tylko kompromitacje i upadek Morawieckiego na arenie międzynarodowej. - Podejrzewam, ze Europą zazdrości nam wspaniałego rządu, który potrafi oczarować znaczna cześć społeczeństwa ... tak, ze mimo programów koryto +, łamaniu konstytucji, osłabiania Polski zagranica, demobilizacji armii ... nadal utrzymuje poparcie. I wszystko to za pincet +? - pisze jeden z internautów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jackowski nie pozostawia złudzeń. Polskę czeka klęska, przeżyjemy dramat
  2. Wassermann okrutnie o idolce opozycji. Kaczyński będzie dumny
  3. Najsłynniejsza, polska marka sprzedana! Porażka rządu PiS
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News