Morawiecki w przemówieniu do młodzieży: "Polska jest potęgą!"

Morawiecki w przemówieniu do młodzieży: "Polska jest potęgą!" Źródło: yt.com

Mateusz Morawiecki spotkał się z młodzieżą i głośno zapewniał o potędze naszego kraju. Wyraził podziw i dumę, nie przestając podkreślać znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

Mateusz Morawiecki wręcz wychodzi z siebie, by przed nadchodzącymi wyborami udowodnić wszystkim, że rząd PiS był najlepszym, co mogło spotkać nasz kraj. Ostatnie afery, o których rozpisują się wszystkie polskie media, nieco podkopały wizerunek partii rządzącej, a kilka dni temu znowu miejsce miała medialna burza. Wszyscy mówili o wyjątkowo korzystnym stanowisku, jakie zajęła kuzynka premiera w PGE Baltica. 

Premier Mateusz Morawiecki w ramach swojej imponującej aktywności spotkał się z młodzieżą podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019, gdzie głośno zachwalał nasz kraj. Mówił o potędze oraz rosnącym udziale Polaków w światowym e-sporcie. Padło wiele podniosłych słów, których z pewnością nie spodziewała się młodzież zgromadzona w katowickim Spodku.

Mateusz Morawiecki na Intel Extreme Masters Katowice 2019

Premier Mateusz Morawiecki zagościł na finałowym turnieju e-sportowym. Spotkał się tam zarówno z organizatorami Intel Extreme Masters Katowice 2019, jak i z uczestnikami. Wygłosił również przemówienie, w którym bezustannie podkreślał rolę Polski na arenie międzynarodowej, która ugruntowywana jest także przez rozwijający się w naszym kraju e-sport. 

- Dla mnie to coś fantastycznego, że w tym bardzo kreatywnym sektorze gospodarki (...) jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale że jesteśmy jednymi z najlepszych - mówił. 

Dalej zaznaczył, że "Polska jest potęgą w grach komputerowych, w e-sporcie" i życzył uczestnikom turnieju szczęścia oraz "wiele przyjemności i radości". Gracze słuchali jego słów ze zdziwieniem, zwykle bowiem branża ta jest pomijana w polskiej polityce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Premier dostrzega ogromny potencjał w e-sporcie i branży gier

Dalej polityk udał się na spotkanie z dziennikarzami obecnymi na imprezie. Głośno zachwalał polskich zawodników i podkreślał, jak "wspaniałym rozsadnikiem kreatywności" jest e-sport i branża gier. Jego zdaniem jest tzw. game-changerem - impulsem do tworzenia zupełnie nowych usług, do tworzenia nowych produktów.

- Tego właśnie potrzebujemy: więcej myśli, talentów zaszytych w gospodarczych naszych produktach, w usługach różnego rodzaju. I cieszę się bardzo, że tutaj w Katowicach mamy taką światową, można powiedzieć, olimpiadę - mówił. 

Na koniec dnia pełnego wrażeń Mateusz Morawiecki podzielił się ze wszystkimi wspomnieniem gry ze swojego dzieciństwa. 

- Nazywała się Dig Dug ta moja gra - taki potworek, który pożerał tego głównego bohatera, czyli gonił mnie, ale tam dochodziłem do jakichś bardzo wysokich poziomów - wspominał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Barbara Kurdej-Szatan w STANIKU! Pokazała się w BARDZO odważnym wydaniu
  3. Cierpiący pies płakał i błagał o adopcję. Przechodzi ludzkie pojęcie to, co stało się potem
  4. Widzowie są wściekli po premierze "Dance, Dance, dance". Kurdej-Szatan zmieszana z błotem
  5. Gwiazda Sanatorium miłości jak Maryla Rodowicz. Fani nie mają wątpliwości!

Źródło: Interia

Następny artykuł