Mateusz Morawiecki
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Wiadomości Pikio - 1 Grudnia 2018

Morawiecki powinien spalić się ze wstydu! Sromotna klęska wyszła na jaw

Mateusz Morawiecki poniósł zaskakującą klęskę, o której mówi dziś cały kraj. Eksperci wypowiedzieli się wreszcie na temat programu Mieszkanie plus, które miało stanowić realny trzon proobywatelskiej polityki rządu Zjednoczonej Prawicy. Ich opinia okazała się naprawdę miażdżąca dla polityków obozu władzy.

Mateusz Morawiecki oraz jego współpracownicy często przywoływali temat programu Mieszkanie plus w swych oficjalnych przemówieniach. Działacze chcieli, aby na terenie całego kraju powstało aż 100 tys. tanich mieszkań, które początkowo byłyby oferowane pod wynajem z opcją późniejszego wykupienia. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli jednak do dokumentu, który w bardzo brutalny sposób obnażył prawdę o niepowodzeniu realizacji projektu. W raporcie, który powstał na potrzeby rządu, mocno skrytykowano program, a właściwie sposób jego wprowadzania w życie.

Mateusz Morawiecki w tarapatach. Mieszkanie plus całkowicie nie wypaliło?

Co naprawdę zadziwiające, chociaż plany Rady Ministrów były naprawdę górnolotne, na razie stworzono w ramach projektu jedynie 480 lokali. Co poszło nie tak? Problem miały stanowić przede wszystkim działania podejmowane przez polityków, którzy - jak czytamy w "Rzeczpospolitej" - nie przygotowali odpowiednich aktów prawnych oraz zbyt często zmieniali zdanie jeśli chodzi o kształt programu, a także sposób na wprowadzenie go w życie. W bardzo gorzki sposób o Mieszkanie plus wypowiedział się już prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W rozmowie z dziennikarzami ujawnił swą opinię na temat projektu. - Jeśli my nie potrafimy zbudować budynków poniżej 3 tys. zł, trudno zrozumieć, jak chciało osiągnąć to państwo - stwierdził bardzo stanowczo Grzegorz Kiełpsz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!Czytaj dalej
- Jako PFR Nieruchomości odpowiadamy za inwestycyjny filar Mieszkania plus od stycznia 2018 r., kiedy powołana została Rada Mieszkalnictwa przy Prezesie Rady Ministrów. (...) Oceniając stan realizacji programu Mieszkanie plus, trzeba mieć świadomość, że jest to najbardziej nowatorski program mieszkaniowy, jaki kiedykolwiek był prowadzony w Polsce - tłumaczył za to Mirosław Barszcz, pełniący funkcję prezesa PFR Nieruchomości.

Co będzie dalej z Mieszkanie plus? Program jest jeszcze do uratowania, ale...

Jak zaznaczają dziennikarze, program ma jeszcze szansę na uratowanie. Zdaniem ekspertów potrzeba jednak do tego szybkiego wprowadzenia w życie dwóch konkretnych aktów prawnych, opisanych w raporcie. Jeżeli obecna afera wokół Mieszkanie plus rzeczywiście da się we znaki Mateuszowi Morawieckiemu, być może rząd i parlamentarzyści ostatecznie zdecydują się na podobne rozwiązanie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz ujawnia kompromitujące rząd PiS fakty. Z tego NIGDY się nie wytłumaczą
  2. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  3. To ostatnia chwila by dostać pieniądze od rządu! Trzeba się pospieszyć
  4. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  5. Mieszkańców wielkiego miasta wbiło w ziemię! Cała Polska śmieje się z wyglądu Starówki
ZAMIANA
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News