Morawiecki odpłynął! Na Kasprowym naprawdę to powiedział

Morawiecki odpłynął! Na Kasprowym naprawdę to powiedział

Mateusz Morawiecki udał się w Tatry, aby tam wypowiedzieć się na temat planów rządu związanych z Polskimi Kolejami Linowymi. Premier ujawnił, jakie działania podejmie w najbliższym czasie i zadziwił opinię publiczną historią o swym spotkaniu z góralem. Polityk został w jego czasie porównany do Janosika, co wyraźnie przypadło mu do gustu.

Mateusz Morawiecki wielokrotnie podkreślał w swoich oficjalnych wypowiedziach, jak ważny jest dla niego polski kapitał. Premier zdecydował się więc zainteresować obecną sytuacją w Tatrach, w które sam się udał. W rozmowie z dziennikarzem wypowiedział się między innymi na temat przejęcia 99 proc. akcji Polskich Kolei Linowych przez Polski Fundusz Rozwoju oraz modernizacji skoczni narciarskich w Zakopanem.

Co Mateusz Morawiecki sądzi o sytuacji Podhala?

- Dziś jest radosny dzień, jesteśmy na szczycie i dla mnie to jest też szczyt marzeń dzisiejszych dni, ponieważ odkupienie PKL jest wielką radością dla wszystkich Polaków. (...) Właściwie cała Polska chciała, żeby Polskie Koleje Linowe, nasze dobro narodowe, jeszcze sprzed okresu II wojny światowej, wróciło do domeny polskiej - powiedział premier w wywiadzie dla Telewizji Polskiej. Warto zaznaczyć, że Polski Fundusz Rozwoju przejął kolejkę na Kasprowy Wierch. Podobny los czeka także kilka innych kolejek zarówno w Tatrach, jak i w Beskidach. - PKL to skarb, perła narodowa, którą trzeba jak najlepiej wykorzystać dla dobra Polaków. (...) Tak jak Zamojski 100 lat temu odkupił Tatry z rąk ówczesnych handlarzy, tak samo my dziś odkupujemy od funduszy zachodnich tę piękną część polskiej infrastruktury. Na tę część infrastruktury górskiej, niezwykle ważną dla naszej historii, ale też dla naszej kultury i turystyki, po prostu całej Polski, trzeba patrzeć inaczej. Jako na wielką szansę rozwojową całego Podhala - dodał także bardzo stanowczo Mateusz Morawiecki.

Co łączy premiera Mateusza Morawieckiego i Janosika?

Chociaż premier poruszył naprawdę istotny dla siebie temat, opinia publiczna zwróciła uwagę przede wszystkim na opowiedzianą przez niego anegdotę. Polityk wspomniał bowiem o pamiętnym spotkaniu, do którego doszło na Podhalu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jeden z górali powiedział mi, że jestem Janosikiem, bo zabieram tym VAT-owskim, a przekazuję dzieciom. Ja się tego nie wypieram, ani nie wstydzę. Mogę być Janosikiem - powiedział Morawiecki w kontekście swojej wojny z tzw. mafiami VAT-owskimi, zaskakując licznych widzów z obu stron polskiej sceny politycznej.Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdzie mieszka Kasia Tusk? Ile zarabia? Największe tajemnice córki b. premiera odkryte
  2. Artur Hippe, szokujące fakty z przeszłości polityka chcącego seksu z 14-latką
  3. Pierwsza Dama pobiła się z prezydentem Macronem?! Słychać było wrzaski i tłuczone naczynia
  4. Cejrowski odleciał! Twierdzi, że winnymi pedofilii w Kościele nie są księża
Następny artykuł