mateusz morawiecki
fot.youtube.com/Kancelaria Premiera
Mateusz Wysokiński - 21 Grudnia 2018

Morawiecki nigdy tego nie zapomni! Tysiące Polaków zatkało

Mateusz Morawiecki znalazł się w opałach? Pomimo tego, że prezes Rady Ministrów od kilku miesięcy prowadzi kampanię zachęcającą rodaków do powrotu do Polski w związku z Brexitem. Plany wpływowego polityka może jednak pokrzyżować nie kto inny, jak szefowa brytyjskiego rządu.

Mateusz Morawiecki nie ma za sobą najlepszego okresu. Polityk jest przez kolegów z partii oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wnikliwie oceniany pod kątem dokonań jego rządu. Premier ma za sobą wielkie wizerunkowe wpadki, takie jak afera KNF i afera taśmowa. Teraz działacz próbuje naprawić swój wizerunek. Taką próbą może się okazać rządowa kampania zachęcająca Polaków do powrotu do Polski w razie Brexitu. Partia rządząca zapowiada, że pomoże wszystkim, którzy zdecydują się wrócić do ojczyzny, a takie programy socjalne jak 500+ sprawią, że dawno niemieszkające w kraju pochodzenia rodziny będą się czuły dobrze. Prezes Rady Ministrów mógłby niebawem ogłosić wielki sukces swoich postulatów, gdyby nie Theresa May.

Mateusz Morawiecki zszokowany słowami May

Pomimo tego, że Wielka Brytania formalnie zadecydowała o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, to nie chce odcinać się całkowicie od jej korzeni. Pomimo tego, że wielokrotnie spekulowano, iż imigranci zarobkowi z krajów Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu będą zmuszeni do powrotu do domów, to okazuje się, że były to tylko niepotwierdzone niczym plotki. - Moje przesłanie dla Polaków jest jasne: możecie zostać, chcemy, żebyście zostali. Tak, na pewno możecie zostać – podkreśliła brytyjska premier po polsku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Dobra przyszłość dla imigrantów udręką PiS-u?

Te słowa Theresy May, które padły z jej ust po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim, na pewno ucieszą imigrantów z Polski, którzy od wielu lat żyli, pracowali, a także zakładali rodziny na terenie Zjednoczonego Królestwa. O ile dla Polonii zamieszkującej Wielką Brytanię słowa prawicowej premier oznaczają wizję dobrej przyszłości, o tyle Prawo i Sprawiedliwość ma prawdziwie twardy orzech do zgryzienia. W swojej kampanii wyborczej obecna partia rządząca wielokrotnie zapewniała, że zrobi wszystko, co sprawi, aby Polacy mogli wrócić do kraju. Zachętą miał być program 500+ oraz pomoc ze strony rządu w znalezieniu pracy i ułożeniu sobie życia po wielu latach mieszkania za granicą. Deklaracja brytyjskiej premier sprawi, że mało kto pomyśli o powrocie do Polski. Co wymyśli premier, aby zachęcić imigrantów do powrotu, kiedy dostali gwarancję bezpieczeństwa? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Masz taki kredyt? Rząd cię zniszczy!
  2. To koniec banku BGŻ BNP Paribas jaki znamy. Klienci mocno się zdziwią
  3. Biedronki w panice wycofują te produkty! Możecie się zatruć groźną bakterią
  4. Strasznie przykre. Tyle lat miała Anna Przybylska w dniu śmierci
  5. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News