Mieszkańcy zrobili Morawieckiemu niezły numer! Tego spotkania nie zapomni

Mieszkańcy zrobili Morawieckiemu niezły numer! Tego spotkania nie zapomni

Mateusz Morawiecki już od wielu tygodni aktywnie uczestniczy w kampanii wyborczej PiS przed wyborami samorządowymi 2018 roku. Dziś premier odwiedził Augustów i jak zwykle na jego wiecach nie brakowało opozycjonistów. Przeciwnicy szefa rządu wykazali się niemałą pomysłowością.

Mateusz Morawiecki zajmuje stanowisko szefa rządu od niemal roku. W tym czasie mógł liczyć na nawet spore poparcie. Niestety dla niego, kilka tygodni temu na jaw wypłynęły nagrania rozmów, które prowadził w restauracji "Sowa i Przyjaciele". W tamtym czasie nadal był szefem BZ WBK i ważnym członkiem Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Na nagraniach niepochlebnie wyrażał się o Polakach, używając nawet wulgaryzmów.

Zupełnie jak w przypadku polityków PO afera nie dotyka sfery kryminalnej, korupcyjnej, a obyczajowej i uczuciowej. Tzw. taśmy Morawieckiego nie pozostały bez społecznego odzewu. Jego namiastki Prezes Rady Ministrów doświadczył w Augustowie.

Mateusz Morawiecki nie może czuć się bezkarny

- To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapie*dalać za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała - m.in. te słowa wywołały trwającą drugą aferę taśmową.   Zbulwersowani podejściem premiera augustowianie przyszli dziś na wiec wyborczy z jego udziałem. Mieszkańcy miasta mieli ze sobą po opakowaniu ryżu, czyli tego, za co według słów jeszcze nie premiera Morawieckiego mieli pracować.

Interweniowała policja

Na spotkaniu jak zwykle zebrało się sporo zwolenników obecnych władz. Osoby z ryżem nie stanowiły jednak małej grupy. Było ich na tyle dużo, że zainteresowała się nimi policja. Osoby, które przyniosły ze sobą opakowania ryżu, zostały przepytane i spisane przez miejscową policję. Akcja służb wywołała słuszną złość internautów, którzy podawali dalej fotografie z "interwencji". - Mieszkańcy Augustowa, którzy przynieśli ryż na spotkanie z premierem, zostali po spotkaniu spisani przez policję. To już chyba nowa świecka tradycja; No ani tradycja, ani świecka, tylko zwykłe łamanie prawa, w tym praw obywatelskich!!! To putinizacja Polski!; Polska Policja będzie prowadzić śledztwo, skąd obywatel miał więcej niż jedna miskę ryżu?; Ciekawe, czy rzucanie ryżem na ślubach będzie dozwolone? - piszą zbulwersowani zachowaniem mundurowych internauci.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybory samorządowe już w tym miesiącu

21 października w całej Polsce odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Obywatele ruszą do urn, by wybrać miejskich i sejmikowych radnych, burmistrzów, prezydentów miast i wójtów. Ewentualna druga tura na urzędy jednoosobowe odbędzie się 4 listopada. Wizyta Mateusza Morawieckiego w Augustowie była częścią prowadzonej od kwietnia przez PiS kampanii. Fot. Twitter.com
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. 500 plus nie trafi do rodzin! Państwo jest bezradne
  2. Gwiazda disco polo walczy z chorobą. Zasmuceni fani wspierają ją w ciężkich chwilach
  3. Błaszczak okrutnie upokorzył Macierewicza po jego odejściu. Teraz wychodzi na jaw
źródło: polityczek.pl Następny artykuł