Mateusz Morawiecki decyzja praca zdalna
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 31 Października 2020

Decyzja zacznie obowiązywać od wtorku. Potwierdzenie padło po spotkaniu z premierem Morawieckim

Premier Mateusz Morawiecki w piątek podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach i decyzjach rządu w związku z pandemią koronawirusa. Dziś, po spotkaniu z premierem padło ostateczne potwierdzenie. Wszystko zacznie się we wtorek.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie cotygodniowej konferencji prasowej informuje o rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce oraz informuje o nowych obostrzeniach. Wczoraj po południu, padła między innymi decyzja o zamknięciu cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych. Poruszona została również kwestia pracy zdalnej.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Premiera Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję, która zacznie obowiązywać od wtorku. Dziś padło ostateczne potwierdzenie

- Rozporządzenie wprowadzające pracę zdalną w urzędach i jednostkach samorządowych wejdzie w życie od wtorku - przekazali wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski po spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Dziś, w sobotę 31 października miało miejsce spotkanie konsultacyjne premiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera z przedstawicielami samorządowej strony Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Spotkanie miało na celu ustalenie zasad funkcjonowania administracji samorządowej po tym, jak wprowadzone zostaną nowe ograniczenia związane z dynamicznym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

- W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji, ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada - miał poinformować współprzewodniczący komisji Paweł Szefernaker z Jackiem Karnowski we wspólnym oświadczeniu, informuje Polskie Radio 24. Podkreślono, iż:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Rozporządzenie zasadniczo wprowadzi pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważni kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw, których załatwienie w sposób zdalny nie jest możliwe.

W oświadczeniu podkreślono, że zarówno jedna, jak i druga strona zwróciła uwagę na to, że konieczne jest utrzymanie aktywności gospodarczej, czyli np. rejestrację nowych podmiotów oraz inwestycyjnej, jak np. przetargi oraz pozwolenia na budowę.

- Obie strony uzgodniły wspólne wystąpienie do Senatu RP o uwzględnienie w ostatniej nowelizacji ustawy "covid-owej" kwestii zawieszenia/odroczenia biegu spraw administracyjnych oraz uelastycznienia innych terminów i procedur, które ustawy wyznaczają w sposób sztywny, a których pełne dotrzymanie nie będzie możliwe w trybie pracy zdalnej - poinformowano w oświadczeniu.

Jak przekazano, pozostałe problemy oraz postulaty zgłoszone przez samorządowców będą rozpatrzone podczas prac nad projektem dotyczącym kolejnego rozporządzenia, a przedstawione do zaopiniowania w ciągu najbliższych dni.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej dotyczącej wprowadzenia kolejnych obostrzeń poinformował, iż wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie są zmuszeni wykonywać swojej pracy stacjonarnie, będą musieli pracować w trybie zdalnym. Regulacja ma obowiązywać od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie. Możliwe, iż zostanie przedłużona.

Pandemia koronawirusa nieustannie przybiera na sile w związku z czym rząd nakłada na Polaków kolejne obostrzenia. Wczoraj pojawiła się informacja między innymi o tym, że od dziś (31 października) do 2 listopada cmentarze pozostaną zamknięte. Pojawiła się również prośba o to, aby wszyscy pracownicy, którzy mają możliwość pracy z domu, zostali oddelegowani na tryb zdalny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  2. Córka Adama Małysza cała w bandażach. Ten widok przeraził tysiące Polaków (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News