Mateusz Morawiecki przekazał wiadomości ważne dla emerytów
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 31 Sierpnia 2020

Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego

Mateusz Morawieckie zdecydował się na przekazanie ważnej informacji. Napisał list, który opublikowany został w mediach i chociaż wiele osób liczyło na podobne słowa, to coraz mniej wierzyło, że podobne rozwiązania są faktycznie realne. Premier podjął ważną decyzję i ucieszy ona sporą grupę Polaków, list opublikowano w "Super Expressie".

Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich tak stanowczą decyzją, jednak wydaje się, iż klamka już zapadła. Rządzący zdecydowali się na skierowanie do konkretnej grupy Polaków deklaracji, a potwierdzeniem ma być oficjalna publikacja listu nakreślonego piórem prezesa Rady Ministrów.

Rozpoczęcie roku szkolnego opóźnione. Dramatyczna wiadomość z ostatniej chwiliRozpoczęcie roku szkolnego opóźnione. Dramatyczna wiadomość z ostatniej chwiliCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki napisał list do emerytów

Mateusz Morawiecki potwierdził, iż emeryci mogą spać spokojnie, a słowa jakie do nich skierował są naprawdę zaskakujące. Okazuje się, że rządzący mimo problemów związanych z niezaplanowanymi wydatkami państwa nie mają zamiaru oszczędzać na emerytach i odbierać im dodatkowe świadczenia. Dosłownie przed chwilą poinformowano, iż Mateusz Morawiecki nie przewiduje wycofania się z tzw. "trzynastki" oraz "czternastki".

- Nieprzewidziane wydarzenia, takie jak atak wirusa, nie mogą przekreślić marzenia o złotej jesieni życia. [...] Mierzymy się z największym kryzysem gospodarczym, jak mówi wielu, co najmniej od wojny - pisał w liście opublikowanym przez "Super Express" oraz cytowanym przez RMF, Mateusz Morawiecki. Wiadomo czego mogą być pewni seniorzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ciąża ciało poródPokazała, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. Niewiele kobiet pokazałoby tak odważne zdjęcieCzytaj dalej

13. i 14. emerytura ma pojawić się na kontach emerytów

- Chcę więc podkreślić z całą mocą, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności. [...] 14. emerytura była kolejną obietnicą, którą złożyliśmy Państwu razem z Prezydentem Andrzejem Dudą. Dlatego mimo ogromnych zagrożeń gospodarczych, które nas czekają z tej obietnicy się wywiązujemy. Już w przyszłym roku otrzymacie Państwo ok. 1250 zł dodatkowych środków, które będą ogromną pomocą - podkreślił w liście Mateusz Morawiecki zapewniając, iż polski rząd nie będzie musiał obcinać dodatkowych świadczeń, aby znaleźć, niezbędne do funkcjonowania kraju, środki. W swoim liście premier wyjawił również jakiej waloryzacji emerytur można oczekiwać.

Dzisiaj grzeje:

1. Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem
2. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych

Mimo epidemii do emerytów trafią dodatkowe pieniądze

Jak przekazuje Mateusz Morawiecki, emeryci nie muszą martwić się również o coroczną waloryzację emerytur. Nie zostanie ona zamrożona, jednak nie będzie to duży zastrzyk gotówki. Na konta trafi około 50 złotych. brutto więcej, czyli około 40 złotych netto.

- Szanowni Państwo, choć epidemia nie ustępuje i czekają nas jeszcze miesiące walki z wirusem, to jednego możecie być pewni. W pierwszej kolejności myślimy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący - zakończył swoją wypowiedź premier.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  3. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  4. Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem
  5. Z ostatniej chwili: Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków lat 70. Ogromna strata
  6. TVN naprawdę pozwolił na emisję? Oburzające sceny w popularnym programie, zapowiada się skandal

Ślub - panna młoda7 godzin po ślubie panna młoda usłyszała wstrząsające słowa. Nie mogła przestać płakaćCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News