Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Listopada 2020

Premier Morawiecki nie wytrzymał. Bardzo ważne słowa do wszystkich Polaków, nie mógł dłużej milczeć

Mateusz Morawiecki musiał podzielić się z obywatelami najnowszymi informacjami w sprawie pandemii koronawirusa w Polsce. Szef rządu opublikował kilka bardzo ważnych słów na swoim Facebooku. Komentarz premiera poruszył wiele osób.

Mateusz Morawiecki nie ukrywał swojej radości z najnowszych danych, przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Szef rządu podkreślił, że działania władz w sprawie ograniczenia zasięgu pandemii koronawirusa w Polsce przyniosły spodziewany skutek, na swoim Facebooku opublikował kilka słów w tej sprawie.

Mateusz Morawiecki przekazał Polakom kilka słów o obecnej sytuacji epidemicznej w kraju

W poniedziałek 30 listopada br. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 5733 osób, co stanowi najmniejszy dobowy przyrost chorych na COVID-19 w naszym kraju od 13 października br. Ostatniej doby wykonano ok. 25,1 tys. testów i potwierdzono również zgon 121 osób, które zmagały się z zakażeniem COVID-19.

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiKatastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiCzytaj dalej

Dobre wieści postanowił od razu skomentować w sieci premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu opublikował na swoim Facebooku kilka ważnych słów dotyczących obecnego stanu pandemii w Polsce. Podkreślił, że wszyscy oczekujemy na pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem

- I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek - przekazał premier.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki pochwalił działania swojego rządu w sprawie pandemii koronawirusa

Według premiera Morawieckiego opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane , ale za decyzjami, które podjął polski rząd stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków.

- W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy - chwali działania swojego rządu premier Morawiecki.

- Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani - wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa - podkreślił Morawiecki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Niemal natychmiast po przekazaniu informacji o spadku zachorowań przez Ministerstwo Zdrowia, premier Morawiecki ogłosił kolejne zwycięstwo nad pandemią koronawirusa. Wielu Polaków jest jednak sceptycznie nastawionych do optymizmu szefa krajowego rządu, który już kilka miesięcy temu zapowiadał, że Polska wygrała z COVID-19, a następnie kraj zaczął mierzyć się z tzw. druga fala zachorowań, która spowodowała jeszcze gorszą sytuację niż pierwsza fala.

- Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory - mówił Mateusz Morawiecki w lipcu 2020 roku na antenie TVN 24.

Do tej pory w Polsce potwierdzono badaniami łącznie 990 811 przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2, a 17 150 pacjentów z COVID-19 zmarło. Łączna liczba wykrytych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła już 62,8 mln przypadków, a pandemia COVID-19 pochłonęła ponad 1,46 mln żyć ludzkich.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News