Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety

Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety Źródło: Onet News YouTube.com

Mateusz Morawiecki oraz Piotr Müller udzielili ważnych wypowiedzi na temat tego o czym od jakiegoś czasu mówiło się w trakcie dyskusji publicznej. Wiele Polaków zastanawia się jakie plany ma rząd na najbliższe miesiące, szczególnie na czas, gdy prognozowana jest druga fala zachorowań. Premier zdecydował się zabrać głos w tej dyskusji.

Mateusz Morawiecki oficjalnie potwierdził to, czego obawiało się wiele osób. Chociaż mimo wzrostu zachorowań nie znika optymizm związany z sytuacją epidemiologiczną w kraju, to pojawiły się przypuszczenia, iż konieczne będzie przywrócenie społecznej kwarantanny dla wszystkich. Premier zdecydował skomentować te doniesienia i nikt nie może mieć już wątpliwości co do tego, jaki scenariusz rozważa rząd.

Mateusz Morawiecki zabrał głos

Mateusz Morawiecki, mimo iż jakiś czas temu wyruszył w kraj i odwiedzał kolejne miejscowości, powrócił już do swojego gabinetu i znów powrócił temat tego jaki plan mają rządzący w związku ze światowa pandemią, która niestety nie traci na sile. Codziennie odnotowuje się kolejne przypadki zachorowań, dziś 30 lipca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, to najwięcej od początku trwania epidemii. Nic dziwnego, że pojawiły się głosy, iż konieczne będzie ponowne zamknięcie wszystkich w domach. Mateusz Morawiecki oraz Piotr Müller udzielili wypowiedzi na ten temat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA:

Wszystko jest już pewne, Polacy muszą się przygotować

W czasie jednej z wypowiedzi Mateusz Morawiecki poruszył kwestie powrotu kwarantanny. Okazuje się, że Polska należy do krajów, które przygotować się muszą na możliwość ponownego wprowadzenia takiego scenariusza. Jednocześnie Piotr Müller, rzecznik rządu, postanowił nieco uspokoić wszystkich zaniepokojonych tymi wiadomościami.

- Niewykluczone jest, że podobnie jak kilka innych krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania tego rozwiązania - powiedział cytowany przez TVN24 Mateusz Morawiecki. Pod lupą znalazły się szczególnie osoby wracające z wakacji na południu Europy, w głównej mierze rząd niepokoi się o turystów przebywających na Hiszpanii. To kraj, gdzie codziennie diagnozuje się dużą ilość zachorowań, tylko wczoraj potwierdzono ponad 2 tys. zachorowań.

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Dowbor była zdruzgotana. Na jaw wyszły właśnie dobijające fakty

3. Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań

Piotr Müller uspokaja wszystkich zaniepokojonych tymi słowami

- [...] żeby było jasne - nie przewidujemy lockdownu na takim poziomie, jaki miał wcześniej miejsce. [...] Obywatele wiedzą już, jak reagować w niektórych sytuacjach, gdzie się zgłaszać, jakie środki ochronne stosować. [...] pewne akcje informacyjne w zakresie przestrzegania tych ograniczeń trzeba będzie wzmocnić, bo widać pewne poluzowanie zachowań - mówił w rozmowie cytowanej przez TVN24 rzecznik rządu. Możliwe, że nie będziemy musieli ponownie zamknąć się w czterech ścianach domu, lecz konieczne będzie ponowne uświadomienie sobie jak wielkim zagrożeniem jest wirus SARS-CoV-2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Tragedia w polskim mieście. Ogień jest bezlitosny, dym widać z co najmniej kilku kilometrów
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje b. minister
  5. Media ujawniają. Wiadomo, co stało się w więzieniu z ojcem, który zabił małego Wiktorka
  6. Kelner pilnie ostrzega. W restauracji pod żadnym pozorem nie zamawiajcie jednego dania, obrzydzenie bierze na samą myśl
  7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
  8. Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała
  9. TVP przekazało tragiczną wiadomość z samego rana. Nie żyje uwielbiany muzyk, miał 47 lat

Źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News