Pilna konferencja premiera Morawieckiego. Już nic nie ukrywa, powiedział o kolejnym lockdownie kraju
Pikio.pl
Irmina Jach - 28 Września 2020

Pilna konferencja premiera Morawieckiego. Już nic nie ukrywa, powiedział o kolejnym lockdownie kraju

Mateusz Morawiecki zwołał pilną, niespodziewaną konferencję prasową, podczas której zabrał głos na temat panującej pandemii koronawirusa. Dzienne raporty, publikowane przez Ministerstwo Zdrowia, w ostatnich dniach regularnie przynoszą wieści na temat kolejnych rekordów dotyczących liczby zakażeń na terenie kraju. Premier nie mógł dłużej milczeć. Powiedział o kolejnym lockdownie kraju.

Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju. Media ciągle donoszą o kolejnych ogniskach zarażeń niebezpiecznym patogenem, które pojawiają się w polskich miastach. Premier został zapytany, czy rząd planuje kolejny lockdown. Polityk zdecydował się wyznać całą prawdę.

Mężczyzna twierdził, że koronawirus nie istniejeTwierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykreCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu

Mateusz Morawiecki, zwołując poniedziałkową konferencję prasową, planował mówić o sposobie rozdysponowania budżetu, który rząd planuje na przyszły rok. Wypowiadając się na temat finansów, nie mógł zlekceważyć problemów związanych z panującą pandemią koronawirusa i jej wpływem na gospodarkę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- Zza horyzontu wyłania się już powoli rok 2021 i dzisiaj, podczas posiedzenia Rady Ministrów, dyskutowaliśmy o ustawie budżetowej na ten rok. Wiemy z jakimi perturbacjami mieliśmy do czynienia i jakie były niespodzianki związane z COVID-19 w 2020 roku - mówił premier.

Szef rządu przypomniał, że największym wyzwaniem dla rządzących były w ostatnich miesiącach rozwiązania związane z tarczami antykryzysowymi, które były odpowiedzią na problemy przedsiębiorców, których biznesy były zamknięte przez kilka miesięcy na skutek lockdownu. Mateusz Morawiecki uważa, że zastosowanie nowych rozwiązań wpływa zarówno na tegoroczny, jak i na przyszłoroczny deficyt budżetowy.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielu Polaków odetchnęło z ulgą. Zakaz już nie obowiązuje, właśnie został zdjęty

2. Najsłynniejsza polska jasnowidzka przepowiedziała, co nas czeka. Jej wizja wielu zaskoczy, Polacy powinni się obawiać?

3. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. U lekarza usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców

- Taka sytuacja jest na całym świecie. Poprzez zwiększenie długu wszystkie państwa ratują swoje rynki, przedsiębiorstwa i miejsca pracy. To podstawowe zadania - skomentował.

Premier przewiduje, że dochody budżetu państwa w 2021 roku mają wynieść 404,4 mld zł, a wydatki - 486,7 mld zł. Mateusz Morawiecki twierdzi, że problem deficytu budżetowego nie będzie rzutował na codzienność w dobie pandemii. Według niego sektor medyczny jest doskonale przygotowany na przyjmowanie większej ilości pacjentów w okresie jesiennym, ponieważ dysponuje odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych oraz specjalistycznym sprzętem. Przekonywał, że nie ma ryzyka, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnego lockdownu. Jesień przebiegnie bez większych komplikacji dla przedsiębiorców.

- Zdrowie publiczne będzie mogło być tym lepiej zagwarantowane im lepiej będziemy potrafili zadbać o przejście w miarę suchą nogą przez kryzys gospodarczy. Kryzys gospodarczy, w który wpadł cały świat - zakończył Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Play zwróci swoim klientom pieniądze. Zapadła ostateczna decyzja urzędu
  2. Jakub Błaszczykowski zakażony koronawirusem. Co dalej z Wisłą Kraków?
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Kelnerka obsługiwała bogatych klientów. Spojrzała na paragon i pobladła, zaczęła się trząść

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News