pikio.pl
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Mateusz Morawiecki nie wytrzymał. W programie na żywo ujawnił, co czeka Polaków już od najbliższej soboty.

W programie "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki powiedział, co zmienić może się już za kilka dni. Tego nikt się nie spodziewał.

Mateusz Morawiecki przekazał porażającą wiadomość

- Mamy taką liczę "czerwonych" powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Już dzisiaj jest to ok. 75-80%, więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe - usłyszeli słuchacze programu "Gość Wydarzeń". Taką informację przekazał sam premier, Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Premier przyznał, że rząd szykuje kilka scenariuszy na walkę z koronawirusem - dotychczas opracowano już cztery linie obrony.

- Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys. - mówił premier - Staramy się utrzymać praktyczność naszych zaleceń, a ta praktyczność jest wprost proporcjonalna do jasności, transparentności tego przekazu - dodał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że władze mają również na uwadze, by za wszelką cenę chronić służbę zdrowia. Przyznał, że latem, gdy wirus był w odwrocie, "udało się załatwić m.in. pełne usprzętowienie, pół miliarda maseczek i rękawiczek". Teraz, jak zapewnił, wolnych respiratorów ma być aż 3 tysiące. Premier wprost powiedział o tym, że epidemia będzie z nami dłuższy czas, o wiele dłuższy niż się spodziewano, dlatego całe społeczeństwo powinno "nauczyć się żyć normalnie".

- COVID-19 będzie z nami dłuższy czas. Musimy się uczyć żyć, pracować, kształcić razem z tym COVID-em - dodał w programie "Gość Wydarzeń".

Premier Morawiecki zapowiedział m.in. zwiększenie liczby łóżek dla chorych na COVID-19 do 30 tysięcy oraz stworzenie ośrodków rehabilitacji dla ozdrowieńców. Zaznaczył, że na ten moment rząd dysponuje odpowiednią liczbą respiratorów dla każdego szpitala, co wydaje się raczej sprzeczną informacją z tym, o czym mówią same placówki i personel.

- Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem - z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 - mówił.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rzecznika rządu, już jutro mają pojawić się oficjalne informacje w sprawie obostrzeń. Czy wśród z nich znajdzie się wiadomość dotycząca objęcia całego kraju strefą czerwoną? Na ten moment odpowiedź wydaje się niepewna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  2. Adam Małysz zdradził tajemnicę mediom. Powiedział o sytuacji polskich skoczków, ważne informacje przed Pucharem Świata
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News