Mateusz Morawiecki - rząd
Jakub Kaminski East News
Monika Majko - 17 Sierpnia 2020

Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję

Mateusz Morawiecki nie wywiązał się z obietnicy wyborczej, jaką przed zeszłorocznymi wyborami deklarowała partia Prawa i Sprawiedliwości. Władze podjęły ostateczną decyzję, wielu Polaków musi pożegnać z nadziejami. Rozporządzenie w tej sprawie już pojawiło się w Rządowym Centrum Legislacji.

Mateusz Morawiecki nie był w stanie spełnić wyborczej obietnicy partii Prawa i Sprawiedliwości, tysiące Polaków musi pożegnać się z nadziejami. Polski rząd podjął ostateczną decyzję, złożono projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Mateusz Morawiecki nie spełnił obietnic PiS, Polacy pozbyli się złudzeń

Rząd podjął ostateczną decyzję w sprawie pensji minimalnej w 2021 roku, niestety, tysiące Polaków musi pożegnać się z nadziejami na znaczącą podwyżkę. Podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecywało podniesienie kwoty płacy minimalnej do 3000 złotych brutto, związki zawodowe domagały się stawki wyższej jeszcze o 100 złotych. Niestety, do takich podwyżek w przyszłym roku nie dojdzie.

danuta wałęsa przerywa milczenieŻona Wałęsy postanowiła przerwać milczenie. Dosadne wyznanie ujrzało światło dzienneCzytaj dalej

Rząd nie doszedł do porozumienia ze związkowcami w sprawie podwyżki płacy minimalnej, w związku z tym zgodnie z prawem podjął decyzje samodzielnie. Choć ostateczny termin na ogłoszenie decyzji w tej sprawie mija 15 września, już w poniedziałek rano w wykazie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia dotyczący tej kwestii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopiec poplamił dywan5-latek tuż przed śmiercią poplamił dywan. Dopiero po latach do matki doszła powalająca prawdaCzytaj dalej

Rząd Mateusza Morawieckiego podjął ostateczną decyzje w sprawie pensji minimalnej w 2021 roku

Z projektu rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że od 1 stycznia 2021 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce ma wzrosnąć z 2600 złotych do 2800 złotych brutto, a pensja godzinowa z 18 zł do 18,30 złotych.

– W projekcie proponuje się ustalenie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2 800 zł (co oznacza wzrost w stosunku do wysokości obowiązującej w roku bieżącym o 7,7% oraz relację do prognozowanego na 2021 r. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na poziomie 53,2%) i minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych na poziomie 18,30 zł – można przeczytać w projekcie rozporządzenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku

2. Z ostatniej chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany

3. Nikt się nie spodziewał. Mateusz Morawiecki zareagował natychmiastowo

Przy obecnej pensji minimalnej brutto, pracownik na rękę dostawał 1920 złotych. Po podwyżce będzie to kwota do 2062 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polsat przekazał właśnie niepokojącą informację. Wszystko ma zdarzyć się właśnie dziś
  2. Łukasz Szumowski składa rezygnację. Właśnie przekazał ostateczną wiadomość
  3. Wszyscy rodzice czekali zniecierpliwieni. Dariusz Piontkowski postawił sprawę jasno
  4. 11-latka dostała uwagę do zeszytu. Mama ją przeczytała i nie mogła wytrzymać, poszła na całość
  5. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
  6. PKO BP z zupełnie nową ofertą. Klienci mają powody do radości
  7. Prowadząca "Nasz nowy dom" padła ofiarą okrutnego oszustwa. Katarzyna Dowbor ostrzega

StrażakStrażak zginął w tragicznych okolicznościach. Rodzina znalazła list z jego ostatnimi słowami, wyciska łzyCzytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News